امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۸۱۰
گزارشگر : ۸۰
در راستای ایجاد فرصتهای شغلی و جهش تولید صورت می گیرد؛

اجرای 200 طرح تولید برق از انرژی خورشیدی در استان قزوین

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۰۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در راستای اشتغال زایی برای مددجویان و کمک به جهش تولید در تولید برق کشور، اجرای 200 طرح تولید انرژی برق به وسیله انرژی خورشیدی برای مددجویان قزوین در دستور کار است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در جریان بازدید معاون اقتصادی استاندار قزوین از طرح های اشتغال زایی کمیته امداد استان قزوین که با محوریت تولید برق از انرژی خورشیدی اجرایی شده، بیان کرد: اشتغال زایی با هدف توانمندسازی یکی از رویکرد های این نهاد است تا محرومیت زدایی را به معنای واقعی در جامعه پیاده کند.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) تلاش می کند تا از طریق ایجاد اشتغال و کمک به درآمدزایی برای خانواده ضمن بازگرداندن اعتماد به نفس به مددجو، بستر قطع وابستگی مالی را برای نیازمندان فراهم کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مددجویان تحت حمایت برای اشتغال زایی مورد ارزیابی قرار می گیرند و به تناسب شرایط و توانایی شان، برنامه آموزش و اشتغال برای آنها اجرا می شود.

وی افزود: در میان مددجویان افرادی هستند که به لحاظ سنی شرایط مناسب جهت کار و تلاش جسمی را ندارند و یا زنان سرپرست خانواری که در روستاها امکان برخی فعالیت ها نیز برای آنها میسّر نیست از این رو برای این عده از مددجویان، اشتغال زایی با شیوه تولید انرژی برق از انرژی خورشید تعریف شده است.

حق گویان توضیح داد: تولید برق از انرژی خورشیدی اقدامی است که حدود دو سال قبل در کمیته امداد امام (ره) آغاز شد و در قزوین نیز برای 49 مددجو اجرایی شد، موفقیت این طرح موجب شده تا مددجویان دیگر نیز برای چنین اشتغالی آمادگی خود را اعلام کنند.

وی تصریح کرد: استمرار اجرای این طرح در برنامه این نهاد وجود داشت ولی با توجه به تحریم های ظالمانه و افزایش قیمت ارز برای ادامه کار با موانع تأمین مالی برخورد کردیم چراکه 49 مددجوی فعال در عرصه تولید برق از انرژی خورشیدی با تسهیلات 25 میلیون تومانی به درآمدزایی رسیدند در حالی که، هم اکنون اجرای این طرح با استفاده از توان داخلی و برخی مساعدت ها، حداقل 50 میلیون تومان هزینه دارد. 

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: در راستای اشتغال زایی برای مددجویان و کمک به جهش تولید در تولید برق کشور، اجرای 200 طرح تولید انرژی برق از انرژی خورشیدی برای مددجویان قزوین در دستور کار است.

وی اعلام کرد: مددجویان در اجرای این طرح ضمن بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه، یک سال تنفس برای پرداخت اقساط دارند در ضمن طی قراردادی برق تولیدی آنها توسط شرکت توزیع نیروی برق خریداری می شود و اقساط مربوطه از محل فروش برق کسر می شود.

حق گویان گفت: این طرح ها به صورت دوره ای حداقل یک میلیون و 250 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان درآمد دارد که افزایش و یا کاهش درآمد به میزان تابش نور و سایر شاخص های فنی بستگی دارد.

وی یادآورشد: برای اجرای این امر نیازمند مشارکت دستگاه های مختلف همچون استانداری، بسیج سازندگی و سایر خیران هستیم چراکه اجرای این طرح منوط به تأمین نقدینگی است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید