امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۵۸۰۵
گزارشگر : ۹۹

استقبال حامیان ایتام و محسنین استان تهران از شیوه جدید پرداخت برای فرزندان معنوی

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۱

رئیس اداره اکرام و محسنین کمیته امداد استان تهران از استقبال حامیان یتیم و محسنین استان از شیوه جدید پرداخت برای فرزندان معنوی خبر داد و گفت: امکان واریز مستقیم کمک حامیان به حساب شخصی فرزندان مهنوی فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد دهرویه، با اشاره به روش جدید پرداخت کمک به حساب ایتام و محسنین که از اواخر سال گذشته فراهم شده است، افزود: با ایجاد سهولت در پرداخت کمک‌ها امکان واریز مستقیم و لحظه‌ای به حساب بانکی خود آنها فراهم شده است.

وی با بیان اینکه  پیش از این حساب شناسه داری متعلق به کمیته امداد وجود داشت که کمک‌ها به آن واریز می‌شد، ادامه داد: در حال حاضر و با اجرای این طرح واریزی حامی به حساب فرزند یتیم  و محسنین به شیوه جدید انجام می‌شود.

رئیس اداره اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه شیوه پرداخت مستقیم ملی و کشور است، گفت: این طرح از اواخر سال گذشته آغاز شده است و تاکنون برای جلب اعتماد حامیان موفق بوده است.

دهرویه خاطر نشان کرد: برخی از حامیان در شیوه قبلی ابهاماتی داشتند اما الان بسیاری از افرادی که انصراف داده بودند و می گفتند حساب مستقیم فرزند را می‌خواهند از این روش استقبال کرده اند.

وی به سرانه پرداختی هر فرزند اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه فرزندان زیادی تحت حمایت هستند و برای رعایت عدالت، مبلغ پرداختی به هر یتیم تا سقف ۵٠٠ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

دهرویه با بیان اینکه در برخی موارد ممکن است فرزندی، نیاز بیشتر یا ویژه‌ای داشته باشد که در این حالت با هماهنگی حامی رقم بالاتری واریز می‌شود، تصریح کرد: در این حالت شرایط فرزند یتیم برای حامی تشریح می شود تا به وی کمک های بیشتری شود.

رئیس اداره اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران به طرح شوق دیدار اشاره کرد و ادامه داد: تا قبل از شیوع کرونا در دو مقطع از سال طرح «شوق دیدار» اجرا می‌شد که معمولا ابتدای سال تحصیلی و قبل از سال نو حامی فرزند را ملاقات می‌کرد و کمک هایی از جمله؛ تهیه لوازم التحریر یا لباس نو را حضوری ارائه می‌کرد .

دهرویه تاکید کرد: در حال حاضر نیز اگر حامی تمایل داشته باشد این امکان وجود دارد؛ یعنی علاوه بر کمک ماهیانه بنا بر تمایل حامی یا نیاز فرزندان، با حامی تماس گرفته می‌شود.

به گفته وی هم اکنون 19 هزار و 500 فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند که از حمایت های مادی و معنوی 55 هزار خیر به عنوان حامی بهره مند می شوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید