امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۵۸۰۱
گزارشگر : ۷۶
در بهار 99 صورت گرفت؛

پرداخت بیش از 52 میلیارد تومان کمک معیشت ماهیانه به مددجویان آذربایجان شرقی

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۰۰

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی از پرداخت بیش از 52 میلیارد تومان کمک معیشت ماهیانه به مددجویان تحت حمایت در بهار سال 99 خبر داد.

به گزارش سایت خبری امداد، ابراهیم جعفری اظهار داشت: در 3 ماهه نخست سالجاری بیش از 52 میلیارد و 600 میلیون تومان به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در قالب مستمری و کمک معیشت ماهیانه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بالغ بر 78 هزار و 66 خانوار در سراسر استان در حال حاضر تحت پوشش کمیته امداد هستند که 59 هزار و 376 خانوار از این جمعیت مستمری ماهیانه دریافت کرده و مابقی خانوارها به شکل تک یا چند خدمتی تحت حمایت قرار دارند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی افزود: جامعه تحت حمایت این نهاد از اسفند ماه سال گذشته تاکنون و به دنبال شیوع ویروس کرونا بیش از 5000 خانوار افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: به علت ارائه خدمات در زمینه خودکفایی و اشتغال به مددجویان، به مروز زمان تعداد خانوارهای تحت حمایت این نهاد آهنگ کاهشی داشته است ولی در شرایط خاصی مانند شیوع ویروس کرونا تعداد خانوارهایی به پوشش کمیته امداد استان اضافه می شوند.

جعفری با تاکید بر ضرورت همراهی مردم و خیران با کمیته امداد گفت: مردم نیک اندیش می توانند کمک های مالی خود به نیازمندان آبرومند را از طریق تلفن همراه با شماره گیری کد #041*8877* واریز کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی یادآور شد: ایتام، زنان سرپرست خانوار، خانواده زندانیان، سالمندان، بیماران خاص و صعب العلاج، خانوارهای جامعه تحت حمایت کمیته امداد این استان را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید