امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۲
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۷۹۹
گزارشگر : ۸۴
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان:

توزیع 5700 سبدحمایتی بین کودکان سوء تغذیه سمنان

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 5700 سبد حمایتی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد سمنان با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری طرح‌های خوبی برای رفع سو تغذیه کودکان نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد صورت گرفته است، ابراز کرد: یک هزار و ۸۷۵ نفر از کودکان مبتلا به سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه و مادران باردار و شیرده مشمول و تحت حمایت کمیته امداد استان ساماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال اجرا می‌شود، تاکید کرد: ماهیانه به‌صورت میانگین ۱۲۰ هزار تومان در قالب بن کارت به خانواده کودکان مشمول و نیازمند بابت تغذیه پرداخت می‌شود.

سیده فاطمه تقوی افزود: بین این تعداد کودکان در سال جاری تا کنون 5700 بسته غذایی توزیع شده و روند توزیع بسته‌ها تا پایان سال ادامه نیز دارد.

تقوی بیان کرد: والدین کودکان مبتلابه سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی موردنیاز کودکان خود را فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان همچنین افزود: کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که هدف آن کمک به رفع سو تغذیه در سراسر کشور محسوب می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح ماهانه یک هزار و ۸۷۵ کودک تحت حمایت کمیته امداد استان که مبتلابه سوءتغذیه هستند از سبد غذایی بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید