امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۷۸۰
گزارشگر : ۸۵
در یکساله 98 صورت گرفت؛

مشارکت بیش از 124 میلیارد تومان کمکهای مردمی به مراکز نیکوکاری خراسان رضوی

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۱۱

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: مردم و نیکوکاران در طی سال گذشته به صورت نقدی، اهدای کالا و ارائه خدمت 124 میلیارد و 317 میلیون تومان به مراکز نیکوکاری محلات کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین گیلاسی با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از مراکز نیکوکاری بر پایه مسجدمحوری و به صورت کاملا مردمی از سال ۹۲ در استان راه اندازی شده اند، افزود: با ارائه خدمات از طریق این مراکز در محلات مختلف از پراکنده بودن کار و موازی کاری جلوگیری و انسجام و هماهنگی قوی برای هم افزایی ظرفیتها در جهت رفع نیازهای محرومان ایجاد می شود.
وی از فعال بودن حدود ۲۷۲ مرکز نیکوکاری در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این تعداد ۱۰۰ مرکز در مشهد فعال و مشغول ارائه خدمت به محرومان هستند .
گیلاسی از همکاری بیش از ۱۰ هزار نیکوکار با مراکز نیکوکاری خبر داد و افزود: کمکهای نیکوکاران به صورت نقدی بیش از 10 میلیارد و 400 میلیون تومان و مابقی  به صورت اهدای کالا و خدمات بوده که در اسرع وقت صرف امور محرومان و نیازمندان محله شده است
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد خراسان رضوی ارائه خدماتی از قبیل خدمات پزشکی، سبد کالا، امور معیشتی، مسکن، درمان، اشتغال، فرهنگی و جهیزیه را از جمله فعالیتهای مراکز نیکوکاری دانست که علاوه بر کمک های نقدی، کالا و خدمات در این مراکز به محرومان ارائه خدمت می شود .
گیلاسی از نیکوکاران با ارائه خدمات متفاوت در بخش های پزشکی، درمانی، آموزشی، مشاوره، حقوقی و عمرانی درخواست همکاری کرد تا زمانی از اوقات خود را به صورت منظم و یا پاره وقت در خصوص رسیدگی به امور نیازمندان اختصاص دهند.
شایسته ذکر است: مراکز نیکوکاری به عنوان واحد مردمی و خودگردان، دارای ترکیب هیئت امنا هستند که اعضای آن به صورت افتخاری در سطح محلات با محوریت مسجد محله و هدایت امام جماعت با مجوز کمیته امداد فعالیت می‌کنند

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید