امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۵۷۷۳
گزارشگر : ۹۰

اولین خانه زکات استان مرکزی در روستای چمران ساوه افتتاح شد

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۳۸

همزمان با دهه کرامت اولین خانه زکات استان مرکزی با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه و جمعی از مسئولان در زادگاه پدری شهید چمران واقع در روستای چمران از توابع بخش نوبران ساوه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام محمد سبزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت زکات را از واجبات دینی عنوان کرد و گفت: از جمله برکات زکات، توانمندسازی مردم است و هرچقدر در این واجب دینی مشارکت داشته باشیم آمار جامعه فقرا کمتر خواهد شد.

وی ضمن تأکید بر اطلاع رسانی از عملکردو مصارف زکات ، افزود: مردم اگر یقین بدانند که زکات آنها در محل واقعی خود هزینه شده و به دست نیازمندان می رسد مشارکت بالایی در این امر خداپسندانه خواهند داشت.

داود بلاغتی ،رئیس کمیته امداد غرق آباد نیز،گفت: نخستین خانه زکات استان مرکزی با هدف جمع آوری زکات و توزیع آن بین نیازمندان ساکن روستا با مشارکت شورای زکات و با محوریت دهیاران، امامان جماعت، دهیاران و زکات پردازان فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: بخش نوبران شامل شهرهای نوبران و غرق آباد دارای ۸۰ روستا است که ۶۸ روستای آن تحت حمایت خدمات کمیته امداد هستند و در ۳۰ روستا شورای زکات تشکیل شده است.

وی با اشاره به تعهد ۹۰۰ میلیون تومانی کمیته امداد غرق آباد برای جمع آوری زکات در سال گذشته، گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و مشارکت مردم این بخش در امر زکات تمامی تعهد سال گذشته محقق شده و برای سال جاری نیز تعهدی به میزان دو میلیارد تومان هدفگذاری شده است.

بلاغتی در پایان ابراز امیدواری کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های جدید در خانه زکات، شاهد رشد چشمگیر زکات و نهادینه شدن فرهنگ زکات در این منطقه باشیم و بخشی از زکات جمع آوری شده برای رفع نیاز نیازمندان و محرومان و مابقی برای عمران و آبادانی روستاها و در امور عام المنفعه مصرف شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید