امروز جمعه ,۲۶ دی ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۵۷۷۰
گزارشگر : ۷۷
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خبر داد؛

کمک 24.4 میلیارد تومانی کمیته امداد اصفهان به نیازمندان در روزهای کرونایی

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۴

کمیته امداد اصفهان از زمان همه گیری ویروس کرونا تاکنون 24 میلیارد و 420 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان اصفهانی کمک کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان همه گیری ویروس کرونا را یکی از عوامل تشدید کننده فقر عنوان کرد و گفت: آسیب های جدی به واسطه الزامات گریز ناپذیر فاصله گذاری اجتماعی و کسادی کسب و کارها به خانوارهای نیازمند تحت حمایت این نهاد وارد شد.

زارع حمایت از مددجویان برای گذر از این شرایط خاص را یکی از برنامه های ویژه کمیته امداد استان از ابتدای همه گیری این ویروس منحوس اعلام کرد و گفت: این نهاد از تمام ظرفیت های موجود برای ارائه کمک های بهداشتی و معیشتی به این نیازمندان استفاده کرد و تاکنون 24 میلیارد و 420 میلیون تومان در قالب کمک بلاعوض و معوض به این مسئله اختصاص داده است.

وی ادامه داد: کمک های پرداختی این نهاد از مشارکت های مردم و خیران، منابع داخلی کمیته امداد، منابع تخصیصی بنیاد مستضعفان و بودجه دولتی تامین شده است.

وی شروع خدمات این نهاد در زمینه مقابله با تبعات ویروس کرونا را واریز مبلغ سه میلیارد و 100 میلیون تومان به حساب خانوارهای تحت حمایت اعلام کرد و گفت: این کمک در روزهای ابتدای همه گیری با اولویت سالمندان و بیماران زمینگیر، خاص و صعب العلاج برای تامین اقلام بهداشتی و مراقبتی پرداخت شد.

زارع ادامه داد: پس از گذر از دوره ابتدایی شیوع ویروس کرونا، در آغاز اردیبهشت ماه امسال یک بسته حمایتی یک میلیارد و 700 میلیون تومانی دیگر به جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان اختصاص یافت که به شکل کمک بلاعوض به 5000 خانوار نیازمندی که کسب و کار آنها از شیوع این ویروس دچار آسیب شده بود، پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به همراهی ستودنی مردم و خیران در این زمینه یادآور شد: از ابتدای همه گیری کرونا بیش از 129 هزار بسته بهداشتی و 59 هزار سبد غذایی با مجموع ارزش 16 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل کمک های مردمی در اختیار مددجویان و نیازمندان استان اصفهان قرار گرفت.

زارع با اشاره به اولویت داشتن کمک به احیا و پایداری مشاغل آسیب دیده مددجویان در برنامه های آتی این نهاد، یادآور شد: 3 میلیارد و 320 میلیون تومان در حال حاضر برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به خانواده های نیازمند و همچنین طرح های اشتغال مددجویان کمیته امداد اصفهان اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت دریافت این تسهیلات با طرح های اشتغال زنان سرپرست خانوار، خانواده های با عائله بیشتر و طرح های اشتغال حوزه خدمات به ویژه موادغذایی، حمل و نقل و آرایشگری است.

انتهای پیام/
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید