امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۰
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۵۷۶۵
گزارشگر : ۱۰۵

در ترویج فرهنگ خیر و احسان باید نگاه فرهنگی داشت

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۰

مدیر کل کمیته امداد مازندران در نشست شورای مدیران کمیته امداد استان گفت: در ترویج فرهنگ خیر و احسان باید نگاه فرهنگی داشت زیرا با این نگاه شاهد آثار آن در بخش‌های مختلف مانند اشتغال و... خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد ، حجت الاسلام بشیر عالیشاه ، مدیرکل کمیته امدادمازندران،اظهارداشت:باید برای رفع محرومیت نیازمندان با برنامه ریزی و هدفمند عمل کرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد مازندران برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ کار و تلاش است که در این بخش نیز باید نگاه ویژه ای داشت .

مدیر کل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: باید در تعمیق باورهای دینی مددجویان تحت حمایت نیز گام برداریم و با برنامه‌های مختلف، فضای معنوی خوبی را برای آنها ایجاد کنیم .

وی بیان داشت: امسال تلاش می‌کنیم که اردوی جوانان تحت حمایت با هدف نخبه پروری انجام شود و در کنکور هم برنامه‌ریزی‌های خاصی صورت گرفته تا نخبه های کنکوری داشته باشیم .


وی با بیان اینکه هشت هزار و ۵۰۰ دانش آموز و هزار و 600 دانشجو تحت حمایت کمیته امداد مازندران قرار دارند گفت:با مشارکت مردم و خیران خوشبختانه توانستیم شاهد موفقیت‌های چشمگیر این دانش‌آموزان و دانشجویان باشیم.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگی باید به جدیت ورود پیدا کرد،افزود:فرهنگ و اقتصاد دو مقوله مهم هستند و کمیته امداد برای این دو مقوله برنامه ریزی دارد .

حجت الاسلام عالیشاه اظهار داشت: توانمندسازی مددجویان در بخش‌های فرهنگی ،اقتصادی، معیشتی و ... یکی از رویکردهای اصلی این نهاد است و برای توانمندسازی اقتصادی مددجویان باید آموزش‌های لازم به آنها ارائه شود و این آموزش‌ها باید ادامه‌دار باشد تا زمینه برای اجرای طرح‌های اشتغال فراهم و با ایجاد امید و خودباوری در مددجویان ، آنها به خودکفایی برسند .

خاطر نشان می شود: 76هزار خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید