امروز چهارشنبه ,۲ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۵
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۵۷۴۶
گزارشگر : ۷۷
در بهار امسال انجام شد؛

پرداخت 86 میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان اصفهانی

(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۳۵

کمیته امداد استان اصفهان در بهار امسال بیش از 86 میلیارد و 848 میلیون تومان کمک معیشت ماهیانه به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه پرداخت مستمری ماهیانه یکی از خدمات مهم و باثبات این نهاد به نیازمندان است، خاطرنشان ساخت: بیش از 86 میلیارد و 848 میلیون تومان در سه ماه ابتدای امسال به خانوارهای تحت حمایت این نهاد در قالب مستمری و کمک معیشت ماهیانه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بیش از 115 هزار خانوار در سراسر استان در حال حاضر تحت پوشش این نهاد هستند که بالغ بر 114 هزار خانوار از این جمعیت مستمری ماهیانه دریافت کرده و مابقی خانوارها به شکل تک یا چند خدمتی تحت حمایت قرار دارند.

زارع با یادآوری اینکه جامعه تحت حمایت این نهاد از بهمن ماه سال گذشته تاکنون و به دنبال شیوع ویروس کرونا نزدیک به 4000 خانوار افزایش یافته است، گفت: به علت خدماتی است که در زمینه خودکفایی و اشتغال به مددجویان ارائه می شود، تعداد خانوارهای تحت حمایت این نهاد به مرور زمان آهنگ کاهشی داشته است ولی در شرایط خاصی مانند شیوع ویروس کرونا تعداد خانوارهایی که به پوشش کمیته امداد استان اضافه شده اند از خانوارهای توانمند شده پیشی گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان با دعوت از مردم نیکوکار اصفهان برای کمک به نیازمندان، گفت: بدون همکاری و همت مردم و خیران، فراهم کردن یک زندگی آبرومندانه و حداقلی برای مددجویان غیرممکن خواهد بود.

وی یادآور شد: ایتام، زنان سرپرست خانوار، خانواده زندانیان، سالمندان، بیماران خاص و صعب العلاج، خانوارهای جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان را تشکیل می دهند

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید