امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۷۴۴
گزارشگر : ۸۰

تجلیل ازچهار زکات دهنده در آبیک

(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۳۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با حضور در مزارع چهار زکات دهنده فعال در شهرستان آبیک از مشارکت آنها در کمک به نیازمندان و پرداخت زکات تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در بازدید از گلخانه یکی از کشاورزان زکات دهنده و تقدیر از چهار عامل و پرداخت کننده زکات ، بیان کرد: پول دار بودن لازمه نیکوکاری و کمک به نیازمندان نیست بلکه هر کسی به فراخور توان و قدرت خویش می تواند هم در ترویج فرهنگ نیکوکاری و هم در دستگیری از محرومین گام بردارد.

وی ادامه داد: نیکوکاری و کمک به نیازمندان تکلیف است و این تکلیف ریشه در عمل به دستور الهی و فطرت پاک انسان دارد از این رو باید به نیازمندان کمک کنیم چراکه خداوند سبحان می فرماید حقی معلوم در مال و اموال ما برای سائل و محروم قرار داده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: شما کشاورزان که زکات می دهید در واقع به دو وظیفه خویش عمل کرده اید، یک تکلیف اختصاصی شماست که به واسطه وجوب زکات انجام داده اید و گام دیگر تکلیف عمومی شماست که انفاق می کنید و خدای متعال هم در مقابل برکات خود را هم بر زندگی شخصی و محصول شما و هم بر جامعه ای که در آن زکات پرداخت می شود، نازل می کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص احیای زکات در سطح استان، اظهارکرد: طی سال گذشته بیش از 20 میلیارد تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده که نسبت به سال 97 که رقمی بالغ بر 13 میلیارد و 944 میلیون تومان بوده ، از رشد 46 درصدی برخوردار است.

حق گویان با اعلام این نکته که، بیشترین میزان رشد زکات سالانه با رقم قریب به 77 درصد در شهرستان تاکستان بوده است، عنوان کرد: از زکات جمع آوری شده در سال گذشته 60 درصد برای محرومان اختصاص یافته و هزینه شده است.

وی تصریح کرد: میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان آبیک طی سال 98 بیش از دو میلیارد و 360 میلیون تومان بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) تلاش می کند زکات را بر محور دستور شرعی یعنی کمک به محرومان در جامعه رشد و ارتقاء دهد تا با منابع حاصل از زکات خدمت رسانی به محرومان را تسریع ببخشیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید