امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۸
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۵۷۴۱
گزارشگر : ۹۸

البرزی ها پیشتاز پرداخت زکات در کشور

(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۵۸

استان البرز با رشد ۷۷۰ درصدی نسبت به سال گذشته رتبه نخست کشور در پرداخت زکات را به دست آورد.

 
به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد محمدی فرد مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز با اشاره به اینکه پرداخت زکات و وجوهات آن یکی از منابع رفع نیازهای معیشتی مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سایر نیازمندان می باشد گفت: وجوهات زکات علاوه بر صرف آمور معیشتی نیازمندان صرف ارائه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند، آمور درمانی محرومان، تحصیل و آموزش فرزندان خانواده‌های نیازمند، تامین لوازم زندگی، صرف آزادی زندانیان غیر عمد و همچنین ساخت و تعمیر مسکن روستاها می شود.
وی خاطرنشان کرد: به همت مودیان زکات در استان و امدادگران پرتلاش، استان البرز با رشد ۷۷۰ درصدی نسبت به سال گذشته رتبه نخست کشور در پرداخت زکات را به دست آورد.
محمدی فرد با بیان اینکه رشد پرداخت زکات استان در هر دو بخش زکات واجب و مستحب صورت گرفته است عنوان کرد: وجوهات جمع آوری شده از خیران، کشاورزان و دامداران البرزی معادل ۳۸۰ میلیار ریال می باشد که این وجوهات صرف رفع نیاهای محرومان استان شده است.
وی با اشاره به راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی زکات در سطح استان و قدردانی از فعالیت گسترده این مراکز افزود: مراکز نیکوکاری و بخصوص مراکز نیکوکاری تخصصی زکات نقش کلیدی در جمع آوری وجوهات زکات واجب و مستحب و ایجاد این رشد چشم گیر در استان داشته اند.
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید