امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۳
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۵۷۲۶
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد؛

مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی شهر تهران افتتاح شد

(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۰۳

رئیس کمیته امداد با اشاره به فعالیت 3900 مرکز نیکوکاری در سطح کشور، گفت: امروز با افتتاح مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی شهر تهران، آتش‌نشانی به روایت خیر و احسان در خدمت مردم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی شهر تهران ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر، افتتاح مرکز نیکوکاری توسط آتش‌نشانی را یک کار بزرگ در کنار فداکاری‌های آتش‌نشانان توصیف کرد و افزود: سازمان ایثارگر آتش‌نشانی در تمام شرایط یار و یاور مردم بوده و سرمایه اندوخته آتش‌نشانی پشتوانه مهم و ارزشمند این سازمان به شمار می‌رود که از ارائه خدمت صادقانه و بی‌منت به دست آمده است.

وی به جان‌فشانی نیروهای آتش‌نشانی در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: شهدای آتش‌نشان به ویژه شهدای شاخص حادثه پلاسکو تنها نمونه‌ای از روحیه جان برکفی این عزیزان است که امروز با افتتاح مرکز نیکوکاری، در عرصه خیر و احسان نمود پیدا کرده است.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تاکنون 3900 مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد در سراسر کشور راه‌اندازی شده که این تعداد تا پایان سال به هشت هزار مرکز خواهد رسید. این مراکز با در اختیار داشتن صندوق‌های صدقات محلات، علاوه بر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، به دیگر نیازمندان ساکن در هر محله خدمات ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه خدمات آتش‌نشانی مایه آرامش پنهان در مردم است، اضافه کرد: در شهر تهران 380 مرکز نیکوکاری فعال هستند و امروز با افتتاح این مرکز نیکوکاری، آتش‌نشانی به روایت خیر و احسان در خدمت مردم قرار گرفت.

در ادامه این مراسم، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران نیز با بیان اینکه 130 ایستگاه آتش‌نشانی با حضور پنج هزار آتش‌نشان در شهر تهران مستقر هستند، گفت: فرهنگ ایثارگری در آتش‌نشانی نهادینه شده و این سازمان تاکنون 58 شهید خدمت را مردم عزیز تقدیم کرده است.

وی راه‌اندازی مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی را در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان توصیف کرد و افزود: فعالیت نیکوکارانه همواره در سازمان وجود داشته که نمونه‌ای از آن خدمات آتش‌نشانان در دوران شیوع کرونا است و آتش‌نشانان در این روزهای سخت تمام تلاش خود را کردند تا شرمنده مردم نشوند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در رزمایش ایران همدل خاطرنشان کرد: فعالیت‌های خیرخواهانه بخش جدایی‌ناپذیر از خدمات آتش‌نشانی است و با راه‌اندازی مرکز نیکوکاری تلاش داریم این اقدامات انساندوستانه به صورت سازمان یافته و هدفمند به جامعه هدف ارائه شود.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید