امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۷۲۳
گزارشگر : ۸۰
همزمان با دهه کرامت صورت گرفت؛

طبخ هزار و 200 پرس غذا برای نیازمندان در قزوین

(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: همزمان با دهه کرامت یکی از خیران هزار و 200 غذای گرم برای نیازمندان در قزوین طبخ و توزیع شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان بیان کرد: نیکوکاری یک کار و اقدام فرهنگی است که در لحظه به لحظه زندگی ما جریان دارد.

وی ادامه داد: نیکوکاری ریشه در فطرت انسانی و فرهنگ ایرانی ، اسلامی ما دارد  و در مناسبت های مختلف نیز جریانش با آن زمان همراه شده و استمرار می یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: از همین رو در دهه کرامت نیز که اقشار مختلف مردم نیکوکار با کمک های خود در مسیر کمک به نیازمندان گام برمی دارند و کمک های خود را به محرومان اهداء می کنند.

وی افزود: چند تن از خیرین و نیکوکاران همزمان با دهه کرامت اقلام و مواد غذایی هزار و 200 پرس غذا به این نهاد اهداء کردند که در آشپزخانه مهدوی طبخ و میان نیازمندان توزیع شد.

حق گویان خاطرنشان کرد: آشپزخانه مهدوی در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب برای کمک مومنانه به نیازمندان و افراد آسیب دیده از شرایط بیماری کرونا و اجرای رزمایش "همدلی برای ایران همدل" راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: با مشارکت مردم در اقصی نقاط استان آشپزخانه های مختلفی برای طبخ غذای گرم و اهدا به نیازمندان در ماه مبارک رمضان، راه اندازی شد که علیرغم برنامه ریزی برای راه اندازی 52 اشپزخانه ، تعداد آشپزخانه ها به 73 مورد رسیده و بیش از 300 هزار پرس غذای گرم و سبد غذایی هم بین نیازمندان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: اطعام نیازمندان ، تنها محدود به ایام ماه مبارک رمضان نیست و تحلیل کمک های مردمی نشان می دهد این موضع تاکنون  76 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد داشته است .

وی اعلام کرد: طی سال 98 مجموع عملکرد اطعام بیش از شش 6 میلیارد و 562 میلیون تومان بوده که در سه ماهه سال جاری این رقم به بیش از 11 میلیارد و 522 میلیون تومان رسیده است.

عنوان کرد: کار امدادرسانی به نیازمندان تا زمانی که مشکل تأمین معیشت و گذران زندگی برای برخی از افراد وجود دارد، استمرار داشته و تلاش می کنیم از فرصت های مختلف خدمت رسانی به مددجویان برای ارتقای زندگی آنها استفاده کنیم.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و یا از طریق کد دستوری #028*8877* کمک های خود را به نیازمندان اهدا کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید