امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۷۲۰
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در دیدار با نماینده سمنان :

ضرورت ایجادفراکسیون فقردرمجلس/طرح شتابا،شبکه توانمندسازی ایتام دربورس ایران کلیدخورد

(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۰۴

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و همانطوری که فراکسیون‌های مختلفی در مجلس وجود دارد، تصریح کرد: در رابطه با فقر شناسی،مشکلات و معظلات ایجاد فراکسیون فقر با هدف تعیین راهبرد و خط مشی روشن برای زدودن فقر از جامعه ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان، در نخستین دیدار با نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر چه در گذشته مسائل مهم دیگری در کشور مطرح  بود اما، مسئله فقر به اولین دغدغه کشور مبدل شده است و  این به یک ضایعه تبدیل شده است.

محسن مسعودیان راد با بیان اینکه  بیگانگان مسئله فقر را مورد هدف قرار داده و از این مسئله بهره برداری سیاسی انجام می دهند، تصریح کرد: نگاه جدی تری باید به این مسئله شود .

مسعودیان راد ضمن تقدیر از  توجه مجلس شورای اسلامی در گذشته و افزایش  مستمری خاطرنشان کرد: باید توانمندی جایگزین فقر نوازی شود.      

وی با اشاره به اینکه شرایط کرونایی وایجاد فقر موقت، تصریح کرد: فقر مانند موجود زنده است و از چهره ای به چهره دیگر تغییر می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان به طرح شبکه توانمند‌سازی ایتام در بورس ایران اشاره و تصریح کرد: این رویکرد با هدف تامین آینده محرومین، ایتام و ایجاد سرمایه در استان سمنان کلید خورده است.

مدیر کل کمیته امداد، استان سمنان را استان مشارکتی بر شمرد و گفت: ظرفیت خیرین ماباید به سمت اشتغال وخودکفایی مددجویان اجرا شود.

وی تصریح کرد: برای مدیریت فقر در  کشور با توجه به کاهش منایع دولتی نباید  به این مقوله تکیه کرد و رویکرد ما با همت 70 مراکز نیکوکاری و ایجاد مراکز تخصصی است.

نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:نگاه کمیته امداد با رویکرد جدید از مکتب ثانی و نگاه سنتی به نوین انتقال پیدا کرده است.

عباس گلرو  با  اینکه نهاده های خدمتگزار باید از فلسفه  تشکیلاتی خود دور نشوند تصریح کرد:لذا اگر این نهاد ها به سمت نوین حرکت کردند، ضروری به سمت سرمایه گذاری و تولید و درامد زایی مددجویان باشد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید