امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۷۰۸
گزارشگر : ۷۸
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

شناسایی عوامل تولید کننده فقر در استان

(پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۶:۴۷

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی جهت تصویب قوانینی در جهت ریشه‌کنی فقر و محرومیت، بر شناسایی عوامل تولید کننده فقر توسط کمیته امداد تاکید کرد و طبقه بندی فقرا را یکی از الزامات در جهت رسیدگی جامع به آنان عنوان کرد.

امان الله حسین پور در جلسه دیدار با رییس کمیته امداد و استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه راهکار‌های ریشه کنی فقر نیز باید در استان تدوین شود، افزود:  راه اندازی یک بانک جامع اطلاعاتی از نیازمندان راهکاری مهم در ارایه خدمات مساوی به محرومین است.
وی با اشاره به لزوم اثر بخش کردن خدمات به  محرومین در قالب توانمند سازی آنها  گفت: خدمات مادی و معنوی زیادی از طریق کمیته امداد به نیازمندان و مددجویان ارائه می شود که باید اثربخشی این خدمات مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین با اعلام همکاری مجلس با کمیته امداد  گفت:  محرومان همیشه درصف نخست حمایت از انقلاب و نظام بوده‌اند و شایسته نیست که آنها همچنان در فقر و محرومیت به سر برند.
وی ریشه‌کنی فقر و محرومیت را نیازمند عزمی همگانی عنوان کرد  و بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پشتیبانی نمایندگان مجلس تاکید کرد.

نماینده مردم شریف شهرستان اسفراین ضمانت بانکی را از جمله مشکلات مددجویان این نهاد در حوزه اشتغال و مسکن عنوان کرد و گفت: تامین مسکن، اشتغال و  توجه به مسائل فرهنگی از دیگر اولویت‌های محرومین است که باید به طور ویژه ای به ان توجه شود.
شایان ذکر است:  نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی طی سفر رییس کمیته امداد کشور به خراسان شمالی ضمن حضور در جلسه انعقاد تفاهم نامه مسکن مددجویان، در آیین افتتاح واحد های مسکونی محرومین شهرستان راز و جرگلان و سرکشی از طرح های اشتغال این منطقه نیز حضور یافت

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید