امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۹
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۵۷۰۶
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

توسعه ادارات ویژه بانوان در کمیته امداد به منظور ارتقای خدمت‌رسانی به زنان سرپرست خانوار

(پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۹:۰۹

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه حدود 55 درصد خانواده‌های تحت حمایت این نهاد را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: به منظور خدمات‌رسانی مطلوب به زنان تحت حمایت، واحد خواهران در ادارات کل کمیته امداد توسعه می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دومین روز سفر به استان خراسان شمالی با حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد دیدار کرد.
وی در این دیدار، سیاست کمیته امداد را خدمت‌رسانی همراه با تکریم و حفظ عزت نفس کمک‌شوندگان دانست و افزود: حدود ۵۵ درصد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که این مساله توجه خاص کمیته امداد را می‌طلبد.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی واحد ویژه بانوان در کمیته امداد استان‌های قم، فارس و کرمان، تاکید کرد: واحد ویژه بانوان با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات به زنان سرپرست خانوار به زودی در تمام کشور راه‌اندازی خواهد شد.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: افزایش تعداد بانوان مددکار پیش‌نیاز راه‌اندازی ادارات بانوان است که این مساله در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه حفظ آبرو و کرامت خانواده‌ها در کمک و امدادرسانی به مددجویان در این نهاد انقلابی بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: ابتکار امام خمینی (ره) در تأسیس کمیته امداد برای رفع مشکلات اقشار نیازمند و ضعیف جامعه بسیار موثر بوده است.
 
وی با بابیان اینکه در چند سال اخیر بودجه‌های مصوب دولت به کمیته امداد به طور کامل تخصیص نیافته است، تصریح کرد: تکیه این نهاد در خدمت به محرومان، استفاده از ظرفیت کمک‌های مردمی است و در این خصوص راه‌اندازی مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجدمحوری، یک تجربه موفق به شمار می‌رود.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید