امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۵۶۴۸
گزارشگر : ۳۸
طی سه‌ماهه نخست سال 99 محقق شد؛

اختصاص بیش از 73 میلیارد تومان کمک معیشتی به خانواده‌های تحت حمایت استان هرمزگان

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۲۷

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری کمیته امداد هرمزگان بیش از 73 میلیارد و 889 میلیون تومان اعتبار جهت پرداخت کمک‌های معیشتی به خانواده‌های تحت حمایت استان اختصاص داده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان، ارائه خدمات ‌معیشتی به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد را یکی از مهم‌ترین خدمات حوزه حمایت و سلامت برشمرد و گفت: کمیته امداد هرمزگان در سه‌ماهه نخست سال 99، بیش از 73 میلیارد و 889 میلیون تومان اعتبار در قالب خدمات معیشتی به‌ سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت این نهاد پرداخت کرده است.

پایان افزود: در حال حاضر 91 هزار و 568 خانوار تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان بوده که از این تعداد حدود 64 هزار و 527 خانوار ساکن در مناطق روستایی و 27 هزار و 41 خانوار ساکن مناطق شهری می‌باشند که از مجموع کل خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در استان، تعداد 43 هزار و 957 خانوار زنان سرپرست تشکیل می‌دهند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان، هدف اصلی از ارائه خدمات معیشتی را جلوگیری از ایجاد فقر مطلق و فراهم کردن شرایط اولیه لازم برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و گفت: در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، کمیته امداد علاوه بر ارائه خدمات معیشتی به خانواده تحت حمایت، خدمات دیگری ازجمله کمک به تأمین مسکن، کمک‌هزینه درمانی، کمک‌هزینه تحصیلی، کمک به امر ازدواج جوانان، برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و وام‌های ضروری و... را نیز به خانواده‌های تحت حمایت ارائه می‌نماید.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید