امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۶۴۳
گزارشگر : ۸۵
ازدواج جوانان ، چالش بزرگ امروز

اقدامات کمیته امداد خراسان رضوی دراین خصوص ارزشمند بوده است

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اقدامات این نهاد در کمک رسانی به امر ازدواج زوج‌های نیازمند، گفت: در سال گذشته 4 هزار و 3۲۵ مورد کمک هزینه ازدواج با اعتباری بیش از 16 میلیارد تومان به زوج‌های تحت حمایت کمیته امداد استان پرداخت شد که باتوجه به شرایط ومشکلات روز، کار ارزشمندی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد بلوچی با تاکید بر اینکه یکی از رسالت های این نهاد ایجاد بستر ازدواج آسان و پرداخت کمک هزینه های ازدواج به جوانان مددجو با هدف توانمندسازی آنان است، بیان کرد: در مجموع سال گذشته این نهاد به 3170 نوعروس با اهدای جهیزیه، 210 نوعروس با اهدای کمک هزینه ازدواج، 338 بانوی سرپرست خانوار ازدواج مجدد و 607 نوداماد با اهدای کمک هزینه ازدواج خدمات داده است.
وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده به زوجین شامل اهدای کمک هزینه ازدواج و یا جهیزیه بوده، اظهار کرد: در اهدای جهیزیه سعی در اهدای اقلام اساسی و ضروری زندگی بدون واسط و با همکاری اصناف بوده که در این جهت مشارکت خیران نقش بی بدلیلی است و خدمات کمیته امداد استان در این زمینه مرهون نیکوکاری مردم استان است.
با بیان اینکه این نهاد به زنان سرپرست خانواری که مجددا ازدواج کنند کمک های ویژه پرداخت می کند، ادامه داد: حمایت از بانوان برای ازدواج مجدد همچون دختران تازه ازدواج کرده ارائه می باشد.
بلوچی از خیران دعوت کرد تا به منظور کمک به زوج های نیازمند اهتمام ویژه ای داشته باشند و افزود: هزار و 642 نوعروس در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج هستند که امیدواریم با مشارکت خیران این زوجها نیز هرچه سریعتر راهی خانه بخت شوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید