امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۴
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۵۶۲۵
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

هدف‌گذاری برای ایجاد سه هزار و950فرصت شغلی جدید در سال 99

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۴

درسال گذشته بااعتباری بالغ‌بر87میلیارد تومان 3هزار695فرصت شغلی و کاریابی ایجاد گردید و هدف‌گذاری امسال ایجاد سه هزار 950فرصت شغلی بااعتبار قریب به 130میلیارد تومان هست

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ،هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان  در جلسه شورای مدیران  این هفته  که با حضور دکتر طاهری نماینده مردم شهرستان‌های  زنجان وطارم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از تشکیل یک مجلس انقلابی و ولایی  در طراز جمهوری اسلامی گفت: امیدواریم در این مجلس  برای محرومیت‌زدایی  وتو جه به اقشار آسیب‌پذیر کارهای  جدی ،اساسی و ریشه‌ای انجام شود.

صفری کمیته امداد را مولود انقلاب خواند و گفت :کمیته امداد در طول بیش از  چهار دهه فعالیت خود خدمات ارزشمندی را  در حوزه‌های مختلف به جامعه هدف ارائه کرده است که نمونه بارز آن رزمایش همدلی  که  در استان زنجان از طریق 18آشپزخانه  113هزار 700پرس غذای گرم و قریب به 32هزار بسته سبد غذایی  بااعتباری بالغ‌بر7میلیارد تومان  که از طریق مراکز نیکوکاری ،مردم و خیران مساعدت گردید .

وی بابیان اینکه  هدف اصلی کمیته امداد در بخش‌های مختلف  توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای  مددجویان تحت حمایت است افزود: راهبرد کمیته امداد استان زنجان  ایجاد اشتغال برای جامعه هدف و خروج توانمند آنان از برنامه‌های حمایتی  کمیته امداد است .

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه در سال گذشته سه هزار و695فرصت شغلی و کاریابی با تسهیلاتی بیش از  87میلیارد تومان  ایجادشده است افزود: امسال هدف‌گذاری شده است  سه هزار و 950فرصت شغلی جدید  بااعتباری قریب به  130میلیارد تومان  برای مددجویان تحت حمایت  و سایر اقشار نیازمند ایجاد شود.

صفری تهیه مسکن و سرپناه  را یکی دیگر از اضلاع توانمندسازی مددجویان تحت حمایت عنوان کردوگفت: ارسال گذشته برای احداث،خرید و تعمیرات دوهزارم234قلم خدمت مسکن  به مددجویان تحت حمایت استان 15میلیارد600میلیون تومان هزینه شده است.

وی در بخشی از سخنان خود به فعالیت‌های فرهنگی این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت اشاره کردوگفت: در بخش فرهنگی  بیش از 5هزار نفر در قالب اردوهای مختلف  از عتبات عالیات گرفته  تا اعزام به مشهد ،قم وجمکران ،سفرهای علمی ،فرهنگی و تفریحی  این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به ارائه بیش از 22هزار آموزش مددجویان اشاره کردوافزود این آموزش‌ها  در راستای مهارت‌های زندگی ،سبک زندگی دینی ،تاب‌آوری و کنترل خشم و اضطراب  و بیشتر در محل زندگی افراد ارائه‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان  بابیان اینکه خدمات این نهاد در استان به گروهای مختلف  تحت حمایت ارائه می‌شود تصریح کرد:28هزار خانواده با جمعیتی 55هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان  از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌باشند که می‌توان به هزار و290نفر ایتام  ،15هزار زن سرپرست خانوار،قریب به 19هزار سالمند    اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان  پیشنهاد‌هایی نیز به نماینده مردم زنجان در جهت حمایت از محرومین ارائه دادند که ازجمله  تصویب قوانین  به نفع محرومین  تقویت  مشاغل خرد و خانگی با نگاه تسهیل گرایانه  وارائه مجوز  ونظارت بر فعالیت وعملکرد موسسات خیریه  به کمیته امداد برای  جلوگیری از موازی کاری  ورعایت  عدالت در توزیع خدمات  از جمله این پیشنهادات بود.

طاهری نماینده مردم زنجان وطارم در مجلس شورای اسلامی  با تشکر از فعالیت های کمیته امداد  توجه به برنامه کلان در محرومیت زدایی  ومناطق محروم را مهم عنوان کردوافزود:این مجلس پتانسیل خوبی  برای استفاده کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد ونمایندگان مجلس  به ویژه نمایندگان استان  اماده همکاری جدی با کمیته امداد هستند.تا به فرمایش مقام معظم رهبری  در حوزه عدالت اقتصادی  وتوزیع عادلانه خدمات کمک کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید