امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۴
سرویس : خبر در آیینه رسانه
کد خبر : ۱۷۵۶۱۸
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

اعتبارات کمیته امداد باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۵۴

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش اعتبارات کمیته امداد متناسب با نرخ تورم، نقش موثری در تحقق اهداف این نهاد به ویژه در حوزه توانمندسازی و ایجاد اشتغال دارد.

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح رویکرد مجلس یازدهم در رسیدگی به امور نیازمندان و محرومان افزود: بیانیه 270 نفر از نمایندگان در خصوص ضرورت توجه بیشتر به نیازمندان، نشان‌دهنده روح حاکم بر این دوره خانه ملت است و امیدواریم نمایندگان با همین روحیه تا پایان دوره به رفع نیازهای محرومان همت بگمارند.

وی با تاکید بر لزوم تقویت نگاه محرومیت‌زدایی در ارگان‌های مختلف حاکمیتی، ادامه داد: فراکسیون محرومیت‌زدایی و گروه‌های جهادی با همین هدف در مجلس یازدهم تشکیل شده و پس از برگزاری سه جلسه، به نتایج خوبی برای حمایت از گروه‌های جهادی رسیده‌ایم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حمایت از گروه‌های جهادی را اولویت نمایندگاه این دوره دانست و خاطرنشان کرد: تقویت نیروهای جهادی در تمام عرصه‌ها یک اصل مهم است و به همین منظور سامانه حقوقی پشتیبان گروه‌های جهادی در مجلس طراحی و تدوین خواهد شد تا در عین استقلال سازمانی، از یک ساختار حقوقی و حمایتی برخوردار شوند.

قاضی‌زاده هاشمی همکاری مثبت میان مجلس شورای اسلامی و کمیته امداد را یک ضرورت در راه محرومیت‌زدایی عنوان کرد و گفت: نگاه ویژه مجلس به کمیته امداد سبب شده تا اعتبارات این نهاد نسبت به دیگر دستگاه‌ها بهتر تخصیص یابد و باید تلاش کنیم در سال جاری نیز بودجه این نهاد به طور کامل ارائه شود تا کمیته امداد در راه خدمت‌رسانی به مددجویان و نیازمندان با خللی مواجه نشود.

وی به اعتبارات تبصره 14 کمیته امداد از محل قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: حفظ و افزایش این اعتبارات متناسب با تورم از وظایف مجلس شورای اسلامی در رسیدن به اهداف محرومیت‌زدایی است.

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر افزایش تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان در بودجه سال 99 اظهار کرد: کمیته امداد در سال 98 موفق به ایجاد 176 هزار شغل شد و امیدواريم با افزایش اعتبارت قرض‌الحسنه اشتغال این نهاد و نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال مددجویان، در سال جاری نیز به هدف خود که ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت است برسد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید