امروز جمعه ,۲۸ خرداد ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۵۶۰۶
گزارشگر : ۹۲
معاون حمایت کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

واریز 21 میلیارد تومان مستمری به حساب مددجویان اردبیلی

(یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۳۳

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: 21 میلیارد و 500 میلیون تومان مستمری در سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل واریز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 21 میلیارد و 500 میلیون تومان مستمری در سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: پرداخت مستمری به مددجویان برای تامین نیازهای اساسی آنها صورت می‌گیرد.
وی با اعلام اینکه بیش از 41 هزار خانوار از مستمری پرداختی کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند شده‌اند، افزود: مستمری پرداختی به صورت ماهانه در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد تا آنها بتوانند وسایل و لوازم ضروری زندگی خود را به سادگی تهیه کنند.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار، سالمندان و سرپرستان خانوار از کارافتاده زیر 55 سال که به علت بیماری تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته‌اند از این نهاد مستمری ماهانه دریافت می‌کنند، بیان کرد: کمیته امداد به دنبال توانمندسازی و خوداتکایی مددجویان مستعد اشتغال است تا با فراگیری آموزش‌های لازم فنی و تخصصی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به خودکفایی برسند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه به دنبال توانمندسازی خانوار تحت حمایت هستیم تا به استقلال اقتصادی دست یابند، گفت: با تقویت روحیه خودباوری و ارتقای مهارت‌های خانوار تحت حمایت سعی داریم مسیر توانمندسازی مددجویان را هموار کنیم.
وی با اعلام اینکه برخی از خانوار تحت حمایت به دلیل کهولت‌سن و بیماری امکان ایجاد اشتغال را ندارند، بیان کرد: با ارائه خدمات حمایتی، درمانی و دارویی تلاش داریم بخشی از مشکلات این قشر آسیب‌پذیر را برطرف کنیم.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه ارائه خدمات حمایتی به مردان سرپرست خانوار با تأیید بیماری و از کارافتادگی آنها در کمیسیون پزشکی کمیته امداد میسر می‌شود، اعلام کرد: کمیسون پزشکی متشکل از پزشکان متخصص و عمومی مورد اعتماد این نهاد است که با بررسی مدارک و مستندات پزشکی متقاضیان طبق دستورالعمل‌ و جداول تعیین درصد مبارت کرده و پس از تایید آنها، افراد واجد شرایط، تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه مستمری پرداختی به مددجویان تحت حمایت تنها می‌تواند بخشی از نیازهای ضروری آنها را برطرف کند، گفت: برای ارائه خدمات کیفی‌تر و توانمندسازی خانوار تحت حمایت، نیازمند یاری بیش از پیش خیران و نیکوکاران هستیم تا گره‌های گسترده‌تری از مشکلات اقشار آسیب‌پذیر گشوده شود.
وی با اعلام اینکه ساده‌ترین روش برای یاری‌رسانی به فقرا و محرومان استان اردبیل کد آنی‌پرداخت #045*8877* است، بیان کرد: مردم نیکوکار از طریق شماره کارت 6037991199522214 نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل نیز می‌توانند کمک‌های خود را در اختیار فقرا و محرومان جامعه قرار دهند.
حسین‌نژاد با اشاره به روش‌های نوین الکترونیکی برای مشارکت هرچه بیشتر خیران، گفت: سامانه پیامکی ارتباط مردمی 3000333345 نیز در اختیار نیکوکاران اردبیلی قرار دارد تا نسبت به کمک‌رسانی به محرومان جامعه اعلام آمادگی کنند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید