امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۵
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۵۶۰۵
گزارشگر : ۹۵
در سال ۹۸ محقق شد؛

اختصاص 5590 فقره وام قرض الحسنه اشتغال به جوانان نیازمند کرمانشاهی/ بانوان بیشترین فرصت شغلی را ایجاد کردند

(یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۳۵

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال ۹۸ پنج هزار و 590 فرصت شغلی پایدار با پرداخت وام های اشتغال به جوانان نیازمند کرمانشاهی ایجاد شده، گفت: در این مدت بانوان مددجو با اجرای سه هزار و ۶۱ طرح اشتغال بیشترین فرصت شغلی را ایجاد کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از رسالت های این نهاد ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان نیازمند و مستعد شغل است، گفت: در سال گذشته پنج هزار و ۵۹۰ جوان جویای شغل در استان از وام های قرض الحسنه اشتغال کمیته امداد بهره مند شدند.

رخصی افزود: از این تعداد سه هزار و ۳۶۲ نفر در مناطق روستایی و باقی افراد در مناطق شهری سکونت داشته اند.

وی با اشاره به جمعیت بالای بانوان سرپرست خانوار و دختران مجرد بازمانده از تحصیل و ازدواج تحت حمایت این نهاد، ادامه داد: در سال گذشته بانوان تحت حمایت با دریافت وام های اشتغال و ایجاد سه هزار و ۶۱ فرصت شغلی پیشتاز در ایجاد فرصت های شغلی بوده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه اعتباری که در سال 98 در قالب وام قرض الحسنه اشتغال به جوانان مددجو کرمانشاهی اختصاص یافته است بیش از ۱۸۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بوده است، عنوان کرد: حدود ۲۸ درصد از این وام های اشتغال با اعتباری بیش از ۶۱ میلیارد و ۳۵۸ میلیون تومان نیز به جوانان جویای کار غیر تحت حمایت پرداخت شده است.

محسن رخصی با یادآوری اینکه تمامی وام های اشتغال این نهاد بدون سود و سپرده و با بازپرداخت طولانی مدت به افراد نیازمند تعلق می گیرد، بیان کرد: طرح های اشتغال های مددجویی با توجه به ارائه راهنمایی ها و اعمال نظارت های فنی و تخصصی از پایدارترین شغل ها به شمار می روند.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید