امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۱
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۵۶۰۴
گزارشگر : ۹۴

بهره‌مندی 1082 مددجوی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از خدمات حقوقی

(یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۲۱

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 1082 نفر از مددجویان این نهاد از ابتدای سال گذشته تاکنون، از خدمات حقوقی در زمینه‌های مشاوره، دادخواست، شکوائیه، تنظیم لایحه و سایر موارد بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، بابیان اینکه ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان به مددجویان تحت حمایت، یکی از برنامه‌های کمیته امداد به‌منظور توانمندسازی آن‌هاست، گفت: 1082 نفر از مددجویان این نهاد از ابتدای سال گذشته تاکنون، از خدمات حقوقی بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه خدمات حقوقی و قضایی این نهاد در زمینه‌های مختلف ازجمله آموزش‌های حقوقی، مشاوره، دادخواست، شکوائیه، تنظیم لایحه و سایر موارد برای مددجویان است، افزود: در این زمینه 958 نفر از مددجویان این نهاد آموزش‌های حقوقی را فراگرفتند.
مبشری با اشاره به خدمات مشاوره‌ای کمیته امداد برای مددجویان، تصریح کرد: تعداد 68 نفر از مددجویان از ابتدای سال گذشته تاکنون مشاوره حقوقی چهره به چهره در خصوص مسائل خانوادگی، دیه، مالی، انحصار ورثه، نفقه و سایر موارد دریافت کردند و 56 مورد دعاوی مددجویان در دادگاه‌ها تشکیل پرونده شده است.
وی هدف از ارائه خدمات حقوقی به مددجویان را ارتقاء سطح آگاهی مددجویان به‌منظور دسترسی به احقاق حقوق آن‌ها اعلام و بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره و معاضدت، تلاش جهت ترغیب و تشویق مددجویان برای برخورداری از معاضدت حقوقی، آموزش‌های حقوقی، شهروندی به مددجویان تحت حمایت و تلاش جهت ایجاد روحیه نیکوکاری در جامعه ازجمله مواردی است که در رأس برنامه‌های حقوقی این نهاد قرار دارد.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه 13وکیل معاضدتی با کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد همکاری دارند، اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه کمیته امداد با کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضاییه، مددجویان در صورت وجود دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی، از سوی این نهاد به کانون وکلا یا مرکز مشاوران قوه قضائیه معرفی می‌شوند تا به مشکلات آنان رسیدگی شود.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید