امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۶۰۲
گزارشگر : ۸۴
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

آغاز به‌کار پنج صندوق ثمر در استان سمنان/صندوقی برای ارائه تسهیلات و تسهیل‌گری در مناطق کم‌برخوردار

(یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۲۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان از راه اندازی و آغاز به کار پنج صندوق ثمر با اعتبار یک میلیاردو 550 میلیون تومان در مناطق مختلف استان سمنان خبر داد و گفت: این صندوق ها با هدف تسهیل در ارائه تسهیلات، حمایت و تمرکز بر گروه کمک درآمد در مناطق روستایی شکل گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت  و سلامت خانواده کمیته  امداد استان سمنان با بیان اینکه تسهیلات قرض الحسنه الحسنه امداد ولایت در قالب تسهیلات اشتغال زایی، ازدواج، مسکن، ضروری و بسیاری از موارد حمایتی بین مدجویان تحت حمایت کمیته امداد ونیازمندان پرداخت می شود تصریح کرد: صندق  ثمر با هدف تسهیل در امور صندوق قرض الحسنه برای پنج روستاو شهر راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این صندق با هدف ایجاد اشتغال پایدار به ویژه در مناطق روستایی در کلاته رودبار دامغان، بسطام، فولاد محله، بیارجمند و فرومد شهرستان میامی آغاز به کا رکرده است تاکید کرد:ایجاد اشتغال به ویژه مشاغل خانگی در این صندق یکی از رویکردهای مهم است.

سیده فاطمه تقوی رفع و کاهش معضلات اقتصادی و عدم مراجعه روستایئان به شهر برای تشکیل پرونده دریافت تسهیلات را  از دیگر اهداف این صندوق برشمرد و گفت: با توجه به اینکه دو صندوق ثمر در بیارجمند و فرومد در سال گذشته راه اندازی شد و ثمرات خوبی را  به همراه داشت ، سه صندوق در سه ماهه نخست سال جاری در دیگر مناطق استان سمنان آغاز به کار کرد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه صندوق های ثمر درمراکز نیکوکاری هر روستا یا شهر مستقر هستند تصریح کرد: در صدد کشوری کردن این صندوق های محلی در سطح کشور هستیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید