امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۵۹۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

اشتغال زایی یکی از راه های پیشگیری از اعتیاد است

(شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۸:۲۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: اشتغال زایی یکی از راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بیان کرد: موضوع پیشگیری از اعتیاد با رویکردهای علمی و تجربه های موجود به سرانجام می رسد.

وی ادامه داد: یکی از وظایف ما رفع زمینه های ایجاد اعتیاد و یا گسترش آن در میان اقشار مختلف مردم است تا بدین ترتیب بستر کاهش اعتیاد در جامعه را محقق نمائیم .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اینکه اقشار مختلفی بنا به دلایل مختلف تحت حمایت این نهاد قرار دارند، اضافه کرد: امروز این نهاد سیاست توانمندسازی را محور برنامه های خود قرار داده است چراکه معتقدیم راهکار اصلی فقرزدایی و همچنین کاهش ناهنجاری های اجتماعی، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای خانواده است.

وی عنوان کرد: اشتغال زایی یکی از راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است که باید با مشارکت دستگاه های مختلف پیگیری شود.

حق گویان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم بستری را فراهم آوریم تا برای این افراد نیز زمینه استقلال معیشتی و اشتغال زایی فراهم شود تا مبادا آسیب کوچکی به نام بیکاری به معضل اعتیاد و یا آسیب های دیگر بدل شود.

وی گفت: برای این منظور بیش از 140 میلیارد تومان طی سال جاری در زمینه های مختلف برای اشتغال زایی  پیش بینی شده است از طرفی پایدارسازی اشتغال ها یکی از مهمترین رویکردهای امداد در ایجاد اشتغال است که به طور مستمر به دنبال اجرای آن هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین  توجه به مشارکت های مردمی را اصلی مهم دانست و تصریح کرد: در جریان رزمایش همدلی برای ایران همدل که در مه مبارک رمضان برگزار شد شاهد همکاری و همراهی اقشار مختلف مردم و دستگاه های مختلف بودیم.

وی اعلام کرد: به عنوان نمونه مشارکت مردم در رزمایش همدلی برای ایران همدل بیش از 11 میلیارد تومان و فعال سازی 73 آشپزخانه بود به طوری که با تحقق برنامه پیش بینی شده به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از ویرورس کرونا بیش از 313 هزار پرس غذا و بسته معیشتی اهداء شد.

در ادامه مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: لازم است از تعامل کمیته امداد با بهزیستی تقدیر و تشکر داشته باشیم که قطع یقین این تعامل و همکاری به ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان تحت حمایت هر دو سازمان منجر می شود.

علیرضا وارثی خاطرنشان کرد: اگر به معضلات و مشکلات رسیدگی نکنیم شاهد آسیب های مختلف در جامعه خواهیم بود بنابراین باید برای رسیدن به نقاط مشترک همکاری بیش از پیش تلاش کنیم.

در ادامه معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: در سال 99 با توجه به ویروس کرونا کارگاه ها و کلاس های حضور برگزار نشده است ولی طرح کلاس مجازی با عنوان طرح مبلغان سلامت و با مشارکت گروه های جهادی طلاب درحال اجرا است.

حجت الاسلام محمود مولایی عنوان کرد: در این طرح خانواده آسیب دیده را شناسایی کردیم و با حضور این طلاب به همراه بسته فرهنگی و بهداشتی به ارائه کار فرهنگی پرداختیم.

وی یادآورشد: برگزاری کارگاه های آموزش پیشگیری از اعتیاد، فعالیت شبکه های امداد فرهنگی در نقاط مختلف استان و ارائه خدمت به دو هزار و 583 نفر از خانوارهای آسیب دیده طلاق و اعتیاد از جمله اقدمات انجام شده این نهاد در سال گذشته بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید