امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۵۵۷۴
گزارشگر : ۸۶

بسته های حمایتی به کارفرمایان برای جذب مددجویان خوزستانی

(یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۵۶

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان از ارائه تسهیلات ویژه به کارفرمایان در صورت استخدام مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان به مناسبت روز اصناف با اشاره به اینکه یکی از اقدامات کمیته امداد در راستای اشتغال مددجویان، ارائه تسهیلات به کارفرمایان است گفت: کارفرمایان در مشاغل و صنوف مختلف در صورت استخدام مددجویان از بسته های تشویقی مانند پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و تسهیلات ویژه بهره مند می شوند.
وی به تسهیلات اشتغالزایی این نهاد برای مددجویان تحت پوشش اشاره کرد و گفت: کارفرمایانی که نیروهای خود را از مددجویان کمیته امداد جذب کنند به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه و تا دو سال حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد پرداخت می شود.
موصلی با بیان اینکه سقف پرداخت تسهیلات با استخدام ۱۰ نفر انجام می شود، گفت: به ازای استخدام هر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با چهار درصد سود و بازپرداخت پنج ساله در صورت انعقاد قرارداد مطابق قانون کار و بیمه تامین اجتماعی به کارفرمایان پرداخت می شود.
موصلی گفت: کارآفرینانی که در زمینه‌های تولیدی، خدماتی و کشاورزی اشتغال داشته و امکان این را دارند تا با سرمایه قرض الحسنه، تعداد افراد شاغل را در مجموعه خود افزایش دهند، می‌توانند از تسهیلات کارفرمایی بهره‌مند شوند.
وی از انجام مشاوره شغلی برای مددجویان خبر داد و گفت: بخش دیگر ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت از طریق راهبری شغلی که یک شخص حقیقی و یا شرکت حقوقی بوده صفر تا صد مراحل اشتغال را دنبال کرده و بر حسب نوع طرح راهبری از خدمات این نهاد بهره مند خواهند شد.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان افزود: درصورت تمایل کارفرمایان به بهره مندی از این تسهیلات به ادارات کمیته امداد شهرستان‌ها و استان مراجعه کنند.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید