امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۵۵۴۳
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد :

مشارکت بیش از 1.4 میلیارد تومانی خیران زنجانی در طرح مفتاح الجنه در ماه مبارک رمضان

(سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

در قالب طرح مفتاح الجنه به نیابت از خیران از 8000 خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در ماه مبارک رمضان تفقد و دلجویی عاطفی به عمل آمده است.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد در حوزه خدمت رسانی پای کار آوردن مردم به صحنه کارگزاری در حوزه محرومیت زدایی است، به مشارکت مناسب مردم ومسئولین استان در برنامه های این نهاد اشاره کرد و گفت: حضور و مشارکت مسئولان و آحاد مردم خیزش و برنامه های اجرایی این نهاد موجب الگوسازی برای سایر اقشار و جاری شدن گفتمان خدمت و کمک مومنانه وهمدلی  به نیازمندان وتقویت  سنت حسنه انفاق ، احسان و نیکوکاری در جامعه می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح مفتاح الجنه از برنامه های مهم کمیته امداد به منظور دیدار ، مجالست ، تفقد و دلجویی عاطفی از خانواده های عزیز تحت حمایت این نهاد است ، افزود: با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا طرح مفتاح الجنه در ماه مبارک رمضان امسال به صورت نیابتی اجرا شد.

صفری با بیان اینکه اجرای نیابتی طرح مفتاح الجنه با استقبال خوب خیران و مسئولان استانی همراه شد ، ادامه داد: در قالب طرح مفتاح الجنه به نیابت از خیران با 8000 خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در ماه مبارک رمضان دیدار و از آنها تفقد و دلجویی عاطفی به عمل آمده است.

وی همچنین اضافه کرد: براساس آمارهای موجود خیران و مسئولان زنجانی در قالب طرح مفتاح الجنه به صورت نیابتی در ماه مبارک رمضان امسال بیش از یک میلیارد و 438 تومان به خانواده های مورد بازدید تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان مساعدت کرده اند.

صفری در ادامه با اشاره به اینکه اجرای طرح همسفره و اطعام مهدوی با بهره گیری از مشارکت خیران  یکی از برنامه های مهم اجرایی کمیته امداد استان زنجان در ماه مبارک رمضان امسال بود،گفت: در قالب این طرح بیش از 113 هزار پرس غذای گرم و 32000 بسته معیشتی با استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری و منابع مردمی تهیه و در طول ماه مبارک رمضان بین خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان توزیع شد.

وی یکی دیگر از فعالیت های مهم کمیته امداد را ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت با راهبرد توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای جامعه هدف این نهاد عنوان کرد و افزود: با همین رویکرد سه هزار و 695 فرصت شغلی وکاریابی  با سرمایه گذاری بیش از 87 میلیارد تومانی برای جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته ایجاد شده است.

صفری هچنین تصریح کرد: توسعه فعالیت های اشتغالزایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با رویکرد نوآورانه ، خلاقانه و بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت های موجود در سطح مناطق مختلف از برنامه های مهم این نهاد در سال جاری  است.

رضا عسگری فرماندار شهرستان زنجان نیز در این دیدار با قدردانی از کارکردهای اثرگذار کمیته امداد در حوزه فقرزدایی و محرومیت زدایی ، گفت: مشارکت مناسب خیران در برنامه های اجرایی کمیته امداد از آثار و نتایج تلاش های متعهدانه ، مسئولانه و صادقانه کارگزاران این نهاد انقلابی در استان زنجان در حوزه محرومیت زدایی و نگاه ارزشمند ، سخاوتمندانه و کریمانه مردم این استان در حوزه دستگیری و کمک مومنانه به نیازمندان است.انتهای پیام 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید