امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۵۲۸
گزارشگر : ۸۴
مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مطرح کرد:

کانون خیرین و کارآفرینان خیر اشتغال به کمک مشاغل آسیب دیده از کرونا می آیند

(دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۴۷

مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: کانون خیرین و کارآفرینان خیر اشتغال به کمک مشاغل آسیب دیده از کرونا می آیند و ضروری است هم افزایی دستگاه ها و نهادها برای حمایت از مشاغل آسیب دیده بیایند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، حمید حاجی عبدالوهاب، مشاور معاون اشتغال کمیته امداد در جلسه مشترک که با حضورمدیر کل، معاونان کمیته امداد و مدیر کل کار و تعاون برگزار شد، تصریح کرد: باید نگاه ما به مسئله کرونا از تهدید به فرصت تبدیل شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بسیاری از کارگاه های تولیدی مددجویان کمیته امداد از تولید پوشاک به سمت تولیدی لباس های بیمارستانی و ماسک ها بهداشتی تغییر پیدا کرد ،خاطرنشان کرد: در ایام پیک کرونا مددجویان کمیته امداد با تولید ماسک و  لباس‌های بیمارستانی کمک رسان بخش بهداشت و پیشگیری  از کروناویروس  شدند.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد با بیان اینکه کمک های فعلی دولتی در قالب وام فقط مُسکن است یاد آور شد: با توجه به سال جهش تولید باید یک استراتژی راهبری برای مشکلات به وجود آمده با همکاری کارفرمایان، متخصصان حوزه اشتغال، کانون خیرین لحاظ کرد.

حاجی عبدوالوهاب به راه اندازی نخستین مجمع کانون خیرین کارآفرین و اشتغال استان سمنان اشاره کرد و گفت: این کانون در چارچوب نظام جذب خیرین و کارآفرین طراحی‌شده است و کارآفرینان به‌عنوان نخبگان حوزه کسب‌وکار محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینان عرصه اشتغال از نیاز بازار، خدمات و کالا آگاهی لازم و تجربه کافی را دارند افزود: کارآفرینان می‌توانند راهنما و الگوی مناسبی برای مددجویان جویای شغل باشند.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد کانون را مرجعی برای ارتباط با کارآفرینان و خیران برشمرد و گفت: اولویت این کانون ایجاد اشتغال برای دو دهک اول جامعه است.

وی وظایف این کانون را در2 حوزه مهارت‌آموزی شغلی به مددجویان بر اساس تناسب و نیاز بازار، ساماندهی کسب‌وکار خرد و حذف آموزش‌های که منجر به اشتغال نمی‌شوند برشمرد و گفت: ایجاد اشتغال پایدار و افزایش توانمندی یکی از راه‌های خودکفایی خانوارهای تحت حمایت است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید