امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۵۵۲۷
گزارشگر : ۹۲
مدیر‌کل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

حمایت کمیته امداد استان اردبیل از 500 خانواده زندانی

(دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۲۰

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 500 خانوار زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که از تمامی خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حسین دشتی در دیدار با مدیرکل سازمان زندان‌های استان اردبیل با اشاره به اینکه هم‌اکنون 500 خانوار زندانی تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: یکی از خدمات ارزنده کمیته امداد خدمت‌رسانی به خانوار زندانی و به خصوص فرزندان‌ آنها است تا از هرگونه آسیب اجتماعی مصون بمانند.
وی با بیان اینکه چنین خانواده‌هایی به دلیل نبود سرپرست در معرض آسیب‌های بسیاری قرار دارند، افزود: کمیته امداد استان اردبیل با حمایت از خانواده‌های زندانی می‌کوشد بخشی از مشکلات آنها را رفع کرده و به شکوفایی استعدادهای نهفته فرزندان‌شان کمک کند.
دشتی با اشاره به اینکه ارائه مشاوره و راهنمایی، برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه قرآن و احکام، سبک زندگی اسلامی، مهارت آموزی و پرداخت تسهیلات اشتغال از جمله خدمات کمیته امداد به خانواده‌های زندانی است، اعلام کرد: کمیته امداد با ارائه خدمات مختلف می‌کوشد ضمن توانمندسازی فکری و فرهنگی این خانواده‌های نیازمند، آنها را در مسیر خودکفایی قرار دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانواده‌های تحت حمایت و همچنین خانوار زندانی از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، گفت: تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا با ارائه خدمات گسترده به خانوار‌های تحت حمایت، آنها را به عنوان افراد موفق و کارآفرین در جامعه معرفی کنیم.
در ادامه این دیدار، سیدمجتبی حسینی، مدیرکل زندان‌های استان اردبیل ضمن تقدیر از اقدامات کمیته امداد در خصوص مرتفع ساختن مشکلات مددجویان و به خصوص خانوارهای زندانی، گفت: کمیته امداد با پذیرش خانواده‌های زندانیان و حمایت از آنها، آسیب‌های اجتماعی را که ممکن است گریبان‌ خانواده و فرزندان زندانیان را بگیرد، دور می‌کند.
وی با بیان اینکه با حمایت‌های کمیته امداد، نبود سرپرست زندانی در بین اعضای خانواده کمتر احساس می‌شود، افزود: ارائه خدمات و مشاوره به فرزندان خانواده‌های زندانی و کمک به تحصیل آنها از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد است که نتایج بسیار مطلوبی به همراه دارد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید