امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۸
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۵۵۱۷
گزارشگر : ۷۷

ارائه 3000 خدمت حقوقی به مددجویان اصفهانی

(دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۱۸

3000 خدمت حقوقی در سال 98 به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در تشریح چارچوب خدمات ارائه شده توسط این نهاد به مددجویان و نیازمندان، به ضرورت توجه به مسائل حقوقی آنها اشاره کرد و گفت:  کمک به احقاق حقوق جامعه تحت حمایت در مجامع حقوقی علاوه بر تقویت روحیه این افراد به کاهش مشکلات و حتی در مواردی به توانمندی اقتصادی آنها ختم خواهد شد.

زارع سال 98 را برای کمیته امداد اصفهان همراه با فراهم شدن توفیق ارائه بیش از 3000 خدمت حقوقی به مددجویان اصفهانی توصیف کرد و افزود: 1411 پرونده مددجویی با همکاری این نهاد و جمعی از وکلا و نیکوکاران مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بیشتر خدمات یاد شده مربوط به پرونده های خانواده، مالی، ثبتی و ملکی مددجویان است.

زارع با تاکید مجدد بر اهمیت ارائه خدمات حقوقی به نیازمندان تحت پوشش، یادآور شد: در سال 98، هفت خانوار مددجویی از مسیر دریافت این خدمات و احقاق حقوق خود به توانمندی اقتصادی رسیده و از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند.

وی در بخش دیگری از توضیحات خود در زمینه ارائه خدمات حقوقی به نیازمندان به ارتباط مناسب کمیته امداد استان با کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: این همکاری منجر به قبول وکالت پرونده هایی مددجویی توسط اعضای این دو مرکز به صورت رایگان شد و 62 خانوار مددجویی در سال 98 از این مسئله بهره مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان ارائه مشاوره حقوقی را بخش دیگری از خدمات ارائه شده به جامعه تحت حمایت این نهاد عنوان کرد و گفت: میز خدمت حقوقی در 24 شهرستان استان با همکاری 53 وکیل نیکوکار به میزان 214 جلسه برگزار و مددجویان از مشاوره این وکلای نیکوکار و خیراندیش بهره مند شدند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت آگاهی یافتن تک تک افراد جامعه از حقوق خود و قوانین مرتبط با زندگی روزمره، خاطر نشان ساخت: 63 دوره آموزشی با حضور و بهره مندی بیش از 2300 مددجو در سال 98 برای افزایش دانش حقوقی مددجویان تحت حمایت برگزار شد.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید