امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۹
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۵۴۸۵
گزارشگر : ۲۷

تامین جهیزیه ۵ هزار و ۱۲۵ زوج مددجوی فارس

(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۱۹

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد فارس گفت: سال گذشته ۵ هزار و ۱۲۵ زوج نیازمند استان فارسی با دریافت کمک هزینه ازدواج راهی خانه بخت شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد بدری، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد فارس با اشاره به اقدامات این نهاد در کمک رسانی به امر ازدواج زوج‌های نیازمند، گفت: در سال گذشته تعداد 5 هزار و 125 مورد کمک هزینه ازدواج با اعتباری بالغ‌ بر 287 میلیارد ریال به زوج‌های تحت حمایت کمیته امداد استان فارس پرداخت شد.
بدری افزود: مبلغ 137 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و 150 میلیارد ریال نیز از محل مشارکت خیران برای تهیه جهیزیه این زوج‌های جوان مهیا و پرداخت شده است.
او در ادامه اضافه کرد: این نهاد تعداد 2 هزار و 500 فقره جهیزیه شامل 11 قلم کالا از جمله یخچال، اجاق گاز، فرش، لباسشوئی، جاروبرقی، پنکه، سرویس چینی، اتو، پتو، ظروف آشپزخانه و یک بسته فرهنگی به ارزش 15 میلیون تومان در اختیار زوج‌های تحت حمایت قرار داده است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد فارس اعلام کرد: در 2 ماهه نخست امسال نیز تعداد 736 فقره جهیزیه به ارزش ریالی 59 میلیارد ریال به زوج‌های جوان اهدا شده است.
بدری همچنین از اعطای وام قرض الحسنه 50 میلیون ریالی به زوج‌های تحت حمایت کمیته امداد استان خبر داد و گفت: در سال گذشته به 16 هزار زوج، مشاوره رایگان ارائه شده است.
معاون کمیته امداد استان فارس تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان، هدیه ازدواج پسران و جهیزیه ازدواج مجدد بانوان و تسهیلات قرض‌الحسنه به زوج‌های جوان و پرداخت تسهیلات اشتغال به دامادان برای ایجاد اشتغال از اهم برنامه‌های کمیته امداد استان در راستای تسهیل ازدواج مددجویان است.
او افزود: این نهاد از سال 1370 به توصیه و تشویق بزرگان، دست به ابتکار جالب و خداپسندانه‌ای زده که کمک به امر ازدواج و تهیه جهیزیه نوعروسان را با رویکرد تحکیم و تقویت بنیان خانواده در سطح وسیعی آغاز کرده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید