امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۵۴۲۷
گزارشگر : ۹۳

638 فرزند یتیم و محسنین بوشهر چشم انتظار دستان پر مهر نیکوکاران

(چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۵۶

150 فرزند یتیم و 477 فرزند معنوی (محسنین) در شهرستان تحت حمایت کمیته امداد هستند که جمعاً 638 نفر توسط چهار هزار و 161 حامی ماهانه کمک می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید محمد علی مهیمنیان پور رئیس کمیته امداد شهرستان بوشهر در نشست خبری به تشریح اقدامات انجام شده این نهاد پرداخت و گفت: پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب در کمک به اقشار آسیب پذیر و نیز افراد متضرر از قبل ویروس کرونا، کمیته امداد برنامه‌هایی را در سه محور برنامه ریزی کرد و با همراهی مردم و خیرین و مرکز نیکوکاری تواسنت در بحث کمک‌های نقدی و غیر نقدی کمک شایانی را به اقشار آسیب پذیر کند.

رئیس کمیته امداد بوشهر گفت: در مجموع 32 میلیون تومان در بحث کمک به کسب و کارهای متضرر از ویروس کرونا جمع اوری شد و در حوزه تأمین سبد کمک معیشتی، به بیش از سه هزار و 400 خانوار تحت پوشش توزیع گردید که ارزش هر بسته به طور میانگین 300 هزار تومان بوده است.

وی از توزیع غذای گرم در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برای این منظور سه آشپزخانه راه اندازی و بیش از 59 هزار و 500 پرس غذا وعده قبل از افطار بین مددجویان توزیع شد.

مهیمنیان پور حامی یابی را از دیگر مأموریت‌های کمیته امداد دانست و بیان داشت: در حال حاضر بیش از چهار هزار و 161 مورد حامی فعال در شهرستان داریم که 380 نفر در ماه مبارک رمضان جذب شدند؛ همچنین تعداد 150 فرزند یتیم و 477 فرزند معنوی (محسنین) در شهرستان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارد که جمعاً 638 نفر توسط چهار هزار و 161 حامی ماهانه کمک می‌شوند.

رئیس کمیته امداد بوشهر توانمندسازی مددجویان را یکی از وضایف مهم کمیته امداد عنوان کرد و گفت: سال گذشته در حوزه اشتغال 322 نفر در مراکز فنی حرفه‌ای آموزش دیدند و امسال نیز بر اساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده قرار است به 330 نفر آموزش داده شود.

وی افزود: در حوزه پرداخت وام اشتغال سال گذشته به 255 نفر وام اشتغال زایی اعطا شد و امسال بنا دارین به 375 نفر در این حوزه کمک شود.

مهیمنیان پور با اشاره به طرح راهبران شغلی گفت: سال گذشته تعداد 98 نفر از مددجویان به راهبر شغلی معرفی شد که این افراد شد با انجام فعالیت‌های اشتغال زایی درون خانه به کسب درآمد می‌پردازند. بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته امسال 200 نفر به راهبران شغلی معرفی خواهند شد.

وی ابراز داشت: در بحث کاریابی سال گذشته 218 نفر به کارفرمایان معرفی و در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند و امسال نیز بنا داریم تعداد 192 نفر جهت اشتغال به کارفرمایان معرفی شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید