امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۹
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۵۳۸۵
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد ؛

نگاه حضرت امام خمینی (ره ) به مستضعفین و محرومین نگاه راهبردی و اصیل است.

(سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۴۹

برازنده‌ترین نام برای انقلاب اسلامی ایران ، انقلاب مستضعفان بوده و حضرت امام (ره ) درسایه تفکر و اندیشه الهی برگرفته از دین ، به امور نیازمندان نگاه تاکتیکی و موقتی نداشته بلکه نگاه ایشان به این موضوع نگاه راهبردی و اصیل بود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در نشست بصیرتی به مناسبت سالروز ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت قیام خونین 15 خرداد بابیان اینکه 14 خرداد 68 قلبی از تپیدن ایستاد که قلب میلیون‌ها انسان آزادی‌خواه و آزاده را در سراسر جهان باخدا احیاء کرد.گفت : ارتحال و فقدان حضرت امام خمینی (ره ) ضایعه‌ای بزرگ وداغی التیام ناپذیر برای دوستداران انقلاب اسلامی در سراسر ایران بود.

وی بابیان اینکه آرامش وطمانینگی حضرت امام (ره ) مهم‌ترین خصوصیت اخلاقی ایشان و برازنده‌ترین نام برای انقلاب اسلامی ایران را انقلاب مستضعفان و محرومان عنوان کرده واداده داد :حضرت امام (ره ) در سایه تفکر و اندیشه الهی برگرفته از دین ، به امور نیازمندان نگاه تاکتیکی و موقتی نداشته بلکه نگاه ایشان به این موضوع نگاه راهبردی و اصیل بود.

صفری همچنین ادامه داد ؛ساده زیستی حضرت امام (ره ) در ابعاد زندگی فردی و اهتمام این فقیه ارزشمند در اولین روزهای انقلاب برای تأسیس نهادهایی همچون جهاد سازندگی ، بنیاد مستضعفان ، بنیاد مسکن  ، حساب 100 امام ، بنیاد 15 خرداد ، کمیته امداد و... که دغدغه محرومین زدایی داشته باشند . از مصادیق عملی جاری کردن تفکر و اندیشه الهی در رسیدگی به امور نیازمندان در حوزه اقدام و عمل بود.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از سرنوشت‌سازترین مهم‌ترین حوادث تاریخ این کشور به رهبری حضرت امام (ره ) است ، افزود ؛ امامی که عالم مردم‌شناس و دین‌شناس بود وبه بیان شهید مطهری به هدفش ، به راهش ، به خدا و مردمش باور داشت و با همین باور انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند و امروز آرمان‌های حضرت امام (ره ) در سایه صلابت و اقتدار فرزند خلفش حضرت آیت ا... امام خامنه‌ای ( مدظله‌العالی ) حفظ و ارتقا یافته ، خار چشم دشمنان شده ، الهام بخشی کرده ، بیداری‌ها را نوید داده و تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند.

صفری با تأکید بااینکه برای حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی همه وظیفه‌دارند ایفای نقش‌نمایند ، ادامه داد ؛این مسئولیت برای کارگزاران نظام در حوزه محرومیت‌زدایی که افتخار خدمت درنداد انقلابی کمیته امداد که مزین به نام مبارک حضرت امام خمینی ( ره 9 است ، سنگین‌تر بوده وبید با الگو گیری از آن حضرت و تجدیدنظر در روش‌های مدیریتی برای همسویی با معیارهای موردنظر مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) با رویکرد انقلابی ، جهادی ، باتدبیر و مستحکم در حوزه واگذارشده به این نهاد نقش‌آفرینی کنند .

وی همچنین تصریح کرد : تراز ، معیار و شاقول سنجش ولایتمداری و جاری بودن تفکر انقلابی در این نهاد دستورات دینی در باب اهمیت رسیدگی به نیازمندان ، منویات مقام معظم رهبری ( مد ظلله العالی ) اندیشه و گفتار توأم با عمل سردار دل‌ها شهید سلیمانی ، ارزش‌آفرینی در حوزه کارکردی بخش‌های مختلف از طریق کار جهادی وارزشی برای تحقق انتظارات رهبری معظم انقلاب در حوزه توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای جامعه هدف و خدمت مؤثر بوده وبید موردتوجه همه کارگزاران این نهاد انقلابی والایی باشد .

صفری بابیان اینکه  نیاز و مطالبه مهم امروز با توجه به هجمه‌های دشمنان علیه نظام برای ایجاد فاصله بین امام وامت و چالش‌های اقتصادی ناشی از تحریم ، ارتقای کارآمدی ، بهره‌وری ، خدمت مؤثر و سرمایه اجتماعی نظام برای امیدآفرینی در جامعه است، گفت :زمینه‌ساز تحقق مطالبه امروز مقام معظم رهبری ( مدظله عالی ) از این نهاد کارآفرینی ، ایجاد درآمد باثبات وتوان‌اند سازی بوده وبید با تقویت روحیه اخوت و برادری ، همدلی و انسجام ، هم‌افزایی و کار تیمی و پای‌کار آوردن مردم به صحنه کارگزاری در حوزه محرومیت‌زدایی و فقرزدایی ، کار وتواش انقلابی‌تر وجهشی تری انجام شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید