امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۵۳۷۸
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

86 مرکز نیکوکاری در استان اردبیل یاریگر نیازمندان هستند

(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۵۵

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هم‌اکنون 86 مرکز نیکوکاری در سطح استان اردبیل فعالیت دارند که در رفع مشکلات و یاری‌رسانی به خانوار تحت حمایت و سایر اقشار آسیب‌پذیر جامعه نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه آیین افتتاح مرکز نیکوکاری «شهید صمد میرزایی» که با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خیران در محله وحدت اردبیل برگزار شد، گفت: مراکز نیکوکاری با تکیه بر کمک‌های مردمی خدمات مختلفی را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌کنند که هدف اصلی از راه‌اندازی این مراکز واگذاری امور مردم به خود مردم است.
وی با اشاره به اینکه مسیر رسیدگی به نیازهای اساسی فقرا و محرومان جامعه با وجود مراکز نیکوکاری کاهش می‌یابد، بیان کرد: تمامی کمک‌های مردمی با نظر هیئت امنای مراکز نیکوکاری به نیازمندان واجد شرایط در همان محله اعطا می‌شود تا بخشی از مشکلات آنها مرتفع شود.
دشتی به کمک چهار میلیارد و 750 میلیون تومانی مردم خیر استان اردبیل به مراکز نیکوکاری در ماه مبارک رمضان سال‌جاری اشاره کرد و افزود: کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری با توجه به شرایط اقتصادی و به خصوص شیوع ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته با افزایش چشمگیری روبه‌رو بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه همواره شاهد رشد چشمگیر کمک‌های مردمی برای رسیدگی به امور فقرا و خانوار بی‌بضاعت جامعه هستیم، گفت: حسن اعتماد خیران و نیکوکاران موجب شده است تا خدمات کیفی‌تری به مددجویان ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی مرکز نیکوکاری «شهید صمد میرزایی» در محله وحدت اردبیل می‌تواند بسترهای رفع مشکلات افراد نیازمند در این منطقه را فراهم کند، اعلام کرد: مرکز نیکوکاری «شهید صمد میرزایی» هشتادوششمین مرکز نیکوکاری در سطح استان اردبیل است که افتتاح می‌شود.
دشتی به حمایت کمیته امداد استان اردبیل از 41 هزار خانوار تحت حمایت اشاره کرد و افزود: با کمک‌های نیکوکاران، در طول سال نیازهای اساسی مددجویان برطرف شده و همچنین مسیر خودکفایی آنها نیز هموارتر می‌شود.
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام ولی نظرپور، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه خدمت به مستضعفان و دستگیری از فقرا اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: با افزایش همبستگی اجتماعی، چهره فقر و محرومیت از جامعه زدوده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طی کردن راه خدایی از طریق اعمال و نیات خیر محقق می‌شود، بیان کرد: اگر اعمال با نیت خیر و در مسیر خدایی باشد زندگی دنیوی و اخروی نیز با سعادت و خشنودی همراه خواهد بود.
حجت‌الاسلام نظرپور با بیان اینکه روحیه خیرخواهی در بین مردم نیکوکار استان اردبیل بسیار بالا است، اعلام کرد: با وجود مشکلات اقتصادی، نیکوکاران اردبیلی از هیچ کمکی به نیازمندان دریغ نکرده و همواره دست به خیر هستند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید