امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۲
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۵۳۷۴
گزارشگر : ۹۳

۲۸ میلیارد تومان بسته معیشتی بین نیازمندان استان بوشهر توزیع شد

(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۱۲

در راستای برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه، ۱۴۷ هزار بسته مواد غذایی به ارزش ۲۸.۳ میلیارد تومان میان نیازمندان استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، در برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مومنانه جلوه‌های زیبای کمک و  خدمات رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در اقصی نقاط استان بوشهر خلق شد.

در پی شیوع کرونا و آسیب دیدن بسیاری از اقشار و صنوف مختلف، به ویژه اقشار آسیب پذیر، به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بسته‌های معیشتی و نقدی به این اقشار داده شد  تا بخشی از آسیب‌های وارده به این اقشار جبران شود.

کمیته امداد استان بوشهر در آستانه ماه مبارک رمضان رسیدگی به آسیب دیدگان معیشتی و نیازمندان خدمات رسانی را در شهرهای مختلف این استان آغاز کرده است و در سه مرحله بسته‌های معیشتی و کمک‌های نقدیمیان نیازمندان توزیع کرده است.

عبدالحسین رهبر  رئیس کمیته امداد یکی از شهرهای استان بوشهر که کمک های مومنانه در آن انجام شده است با بیان اینکه 4 طرح مهم در ماه مبارک رمضان در شهرستان اجرایی شد اظهار داشت: از محل  اجرای این طرح‌ها، کمک‌هایی به خانوارهای ضعیف و کم بضاعت شهرستان جم انجام شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان جم با بیان اینکه یک‌هزار و 676 خانوار در جم تحت پوشش کمیته امداد است خاطرنشان کرد: در راستای خدمات رسانی به خانوارهای نیازمند در قالب طرح‌های مختلف در ماه مبارک رمضان، قریب 2 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی برای خانوارهای بی بضاعت جمع آوری و توزیع شد.

رهبر با تقدیر از همکاری و حمایت ویژه امام جمعه و فرماندار جم خاطر نشان کرد:در ماه رمضان در قالب رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه، 4 هزار و 500 بسته معیشتی، بهداشتی از طریق کمک‌های مردمی، شرکت‌های مستقر در منطقه، اداره اوقاف، اصناف، فرهنگیان، و برخی دستگاه‌ها و ادارات جمع آوری شد که از این تعداد 2 هزار و 500 بسته از طریق شورای راهبردی پتروشیمی‌ها جمع آوری  میان نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به توزیع 8 هزار و 230 پرس غذای گرم میان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و افراد بی بضاعت در ماه مبارک رمضان افزود: در قالب طرح اکرام ایتام، در ماه مبارک رمضان 115 حامی جدید جذب شد که هم اکنون 305 فرزند یتیم تحت پوشش این طرح قرار دارند.

رهبر اضافه کرد: هم اکنون در شهرستان جم یک هزار و 325 حامی ایتام داریم که ماهانه 100 میلیون تومان به صورت مستقیم به حساب فرزندان ایتام واریز می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان جم از جمع آوری قریب 2 میلیارد تومان کمک به صورت نقدی و غیر نقدی در ماه رمضان خبر داد و گفت: در حوزه زکات فطریه با وجود شرایط کرونایی، افزایش چشمگیر مبالغ وصول و میان جامعه هدف توزیع شد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته در مجموع 12 میلیون تومان در قالب زکات فطریه  وصول شد که این رقم  امسال با همراهی شرکت‌های نفت و گاز، شهرک‌ها، اتاق اصناف، فرهنگیان به 426 میلیون تومان رسید.

رهبر خاطر نشان کرد: این کمک‌ها به صورت هدف‌دار و در قالب خرید لوازم منزل، اجاره خانه، کمک‌های درمانی به بیماران صعب العلاج و کمک به خانواده‌هایی که در کرونا دچار مشکل مالی شده بودند پرداخت شده است.

عبدالحسین رهبر حفظ کرامت خانواده‌های بی بضاعت را از اولویت‌های مهم کمیته امداد برشمرد و تصریح کرد: در توزیع کمک‌ها، اجازه گرفتن عکس را ندادیم و معتقدیم باید شان و کرامت مردم و نیازمندان در کمک رسانی‌ها حفظ شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان جم از افتتاح ساختمان جدید کمیته امداد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: ساختمان کمیته امداد با اعتبار 2 میلیارد و 300 میلیون تومان در مراحل نهایی اجرا قرار دارد که یک میلیارد و 300 میلیون تومان از محل اعتبارات 600 میلیارد تومانی وزارت نفت و مابقی از اعتبارات داخلی تخصیص یافته است.

وی تصریح کرد: زیر بنای این پروژه 750 متر مربع و در سه طبقه اجرا شده که انتظار داریم امسال به بهره‌برداری برسد.

بر اساس این گزارش در ماه مبارک رمضان توسط کمیته امداد استان بوشهر بیش از 309 هزار پرس غذای گرم و 46 هزار بسته معیشتی به ارزش 12 میلیارد تومان بین نیازمندان در شهرها و روستاهای استان بوشهر توزیع شد.

همچنین سپاه استان بوشهر در راستای رسیدگی به نیازمندان در ماه مبارک رمضان طرح رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مومنانه در سه مرحله شامل ابتدا و اواسط ماه مبارک رمضان و بعداز این ماه با فضیلت اجراء کرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید