امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۵۳۶۹
گزارشگر : ۹۴

​ارائه خدمات فرهنگی به 27 هزار مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی

(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۳۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون 27 هزار و 892 نفر از مددجویان از خدمات فرهنگی این نهاد در سرفصل‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه این نهاد علاوه بر ارائه خدمات حمایتی، توجه به مسائل فرهنگی و آموزشی را در اولویت برنامه‌های کاری خود دارد، گفت: 27 هزار و 892 نفر از مددجویان از ابتدای سال گذشته تاکنون از خدمات فرهنگی این نهاد در سرفصل‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه  توانمندسازی فکری و فرهنگی و همچنین تقویت رشد اعتقادی مددجویان ازجمله اهداف مهم کمیته امداد است، افزود: برنامه‌های فرهنگی این نهاد در سرفصل‌هایی ازجمله آموزش سرپرستان خانواده، برگزاری دوره‌های آموزشی برای زوج‌های جوان، برگزاری مراسم دینی و مذهبی در قالب طرح فلاح، شرکت مددجویان در مراسم اعتکاف، طرح قرآن در خانه، برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، طرح ترنم نور و کتاب‌خوانی ازجمله برنامه‌های فرهنگی است که برای مددجویان اجرا می‌شود.
مبشری با اشاره به اینکه ارائه خدمات به دانش آموزان و دانشجویان در کانون‌های فرهنگی و مجتمع‌های تربیتی کمیته امداد از دیگر برنامه‌های این نهاد است، گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی کمک‌درسی و فوق‌برنامه‌ها، اجرای برنامه‌های مذهبی و قرآنی در این خوابگاه‌ها برای دانش آموزان ازجمله اقدامات انجام‌شده است.
وی تأکید کرد: : برنامه‌های فرهنگی و آموزشی این نهاد موجب افزایش مهارت‌های زندگی مددجویان شده و با بهره‌مندی خانوارهای تحت حمایت از سلامت اجتماعی و فردی می‌توان از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی و تفریحی و آموزشی از دیگر برنامه‌های فرهنگی این نهاد است، گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون 6598 نفر از مددجویان این نهاد به اردوهای آموزشی و زیارتی اعزام‌شده‌اند که از این تعداد 5252 نفر زن و مابقی مرد بوده‌اند.
مبشری بابیان اینکه ارتقاء عزت‌نفس و نشاط خانواده‌های مددجو از مهم‌ترین اهداف برگزاری اردوهای کمیته امداد است، افزود: مددجویان بهره‌مند از اردوهای کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد شامل زنان سرپرست خانوار، مادران و دختران بازمانده از تحصیل، سالمندان و دانش آموزان و دانشجویان هستند که از این تعداد 4753 نفر زیارت اولی بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: درمجموع از ابتدای سال گذشته تاکنون در زمینه ارائه خدمات فرهنگی مختلف به مددجویان این نهاد در قالب طرح‌ها و برنامه‌های متفاوت بیش از سه میلیارد و 175 میلیون تومان هزینه شده است.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید