امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۵۳۴۵
گزارشگر : ۱۰۰
مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان ایلام :

کمیته امداد از با سابقه ترین دستگاه‌ها در ارائه خدمات فرهنگی در استان ایلام است

(یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹) ۱۶:۰۴

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مسئول کانون‌های فرهنگی مساجد استان ایلام گفت: کمیته امداد در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به مردم استان ایلام از با سابقه‌ترین نهادها و دستگاه‌های خدمت‌رسانی است.

 ه گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام چراغی پور در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه 670 مسجد در استان ایلام در حال فعالیت است گفت:در این مساجد 307 کانون فرهنگی در حال خدمت رسانی به مردم این استان است.

وی در ادامه گفت: این کانونها دارای وظایف فرهنگی مشخصی بوده و 24 هزار نفر نیز به عضویت این کانونها درآمده اند.
چراغی پور با عنوان اینکه کانونهای مساجد این استان در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا نیز ورود پیدا کرده اند تصریح کرد: در این زمینه با راه اندازی کارگاه تولید ماسک، روزانه بیش از سه هزار ماسک تولید و در اختیار مردم و نمازگزاران قرار می گیرد.
مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان ایلام  با عنوان اینکه 75 درصد خدمات کانونهای این استان در مناطق محروم و روستایی این استان است گفت: عمده فعالیتهای کانونهای مساجد در جاهایی است که دستگاههای دیگر حضور کمرنگ تری دارند.
چراغی پور با بیان اینکه همکاری با کمیته امداد به عنوان یک دستگاه خدمت رسانی و حمایتی از افتخارات ما است تصریح کرد:همکاری ما با کانونهای فرهنگی کمیته امداد سالهای سال است ادامه داشته و اکنون نیز آمادگی داریم با امضای تفاهم نامه با این نهاد به این فعالیتها سرعت بخشیم.
وی با بیان اینکه کانونهای فرهنگی مساجد استان ایلام امکانات و تجهیزات صوتی ، تصویری و رسانه ای مناسبی دارد گفت: آمادگی داریم این امکانات را برای خدمت رسانی به جامعه مددجو و نیازمند در اختیار کمیته امداد  استان قرار دهیم.
مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان ایلام  مشارکت در زمینه جمع آوری زکات را از دیگر همکاری های این کانونها با کمیته امداد عنوان کرد و گفت: اعضای کانونهای مساجد در شهرستانهای مختلف استان هر ساله در زمینه جمع آوری زکات با کمیته امداد همکاری دارند.
چراغی پور در پایان با اشاره به اینکه خبرگزاری شبستان که زیر مجموعه کانونهای مساجد استان است در زمینه های فرهنگی،مذهبی و آموزشی در حال فعالیت است گفت: در این زمینه نیز در راستای اطلاع رسانی از خدمات کمیته امداد با این نهاد آماده همکاری هستیم.

انتهای پیام
 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید