امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۵۳۳۸
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

ایجاد 140 فرصت شغلی برای مددجویان اردبیلی

(شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۳۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 140 طرح اشتغال و خودکفایی در سال‌جاری توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت‌های لازم فنی و تخصصی 140 طرح اشتغال‌زایی را به مرحله اجرا درآورده‌اند، گفت: راهکار مهم کمیته امداد استان اردبیل در اجرای موفق طرح‌های اشتغال‌زایی ارائه آموزش‌ و مشاوره‌های لازم شغلی به مددجویان است تا آنها بتوانند به خوبی از عهده فعالیت‌های کسب‌وکار خود برآیند.
وی با بیان اینکه بیش از پنج میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت در سال‌جاری پرداخت شده است، افزود: بانک‌های عامل نقش بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان استان اردبیل ایفا می‌کنند که امیدواریم در سال‌جاری نیز شاهد همکاری‌های مضاعف باشیم.
سیفی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل پس از شناسایی دقیق خانوار تحت حمایت که توانایی انجام کار دارند به استعدادهای نهفته آنها توجه کرده و سعی می‌کند به رشد و ارتقای آن کمک کند، بیان کرد: پس از شناسایی، خانوار تحت حمایت مورد مشاوره قرار می‌گیرند و بر اساس استعدادی که دارند کارگاه‌های آموزش شغلی برای آنها برگزار می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در طول اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با نظارت دقیق تلاش می‌شود تا هیچگونه انحرافی در مسیر خوداتکایی خانوار تحت حمایت صورت نگیرد، گفت: کمیته امداد استان اردبیل تنها به نظارت بر طرح‌های خودکفایی اکتفا نکرده و با ارائه مشاوره‌های لازم و ایجاد بازار کار مناسب درصدد است تا کسب‌وکار خانوار تحت حمایت را تقویت کند.
وی با اشاره به اینکه از محل اعتبارات تبصره 16 بانک‌های عامل حدود چهار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان اردبیلی قرار گرفته است، اعلام کرد: از محل پرداختی بانک‌های عامل 100 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل وارد بازار کار شده‌اند.
سیفی با اعلام اینکه 40 اشتغال پایدار روستایی نیز در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اردبیل ایجاد شده است، بیان کرد: بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به مددجویان ساکن در مناطق محروم استان اردبیل پرداخت شد تا بتوانند شغل مورد نظرشان را ایجاد کنند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید