امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۳۲۴
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

کمک 15 میلیارد تومانی مردم سمنان به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری

(شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: کمک مردم استان سمنان به نیازمندان از طریق 63 مراکز نیکوکاری استان سمنان از ابتدای سال جاری تا کنون به 15 میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری واگذاری کارها به دست مردم است دانست و افزود: تلاش شده بیشتر مراکز نیکوکاری در کنار مساجد استان سمنان قرار بگیرد تا در بطن جامعه و مردم باشد.

وی فعالیت‌های مراکز نیکوکاری را در سرفصل‌های فرهنگی، اشتغال، مشاوره، کلاس‌های قرآنی، تهیه سبد کالا، کمک‌هزینه جهیزیه و دیگر موارد حمایتی برشمرد و گفت: مراکز نیکوکاری در سطح استان در پنج شاخص رتبه اول را به دست آورده‌اند و این مراکز تعامل بسیار سازنده‌ای را با کمیته امداد استان سمنان ایجاد کرده‌اند.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه از مجموع مشارکت‌های مردمی به مراکز نیکوکاری، 10 میلیاردو 75 میلیون تومان در قالب کالا دانست و خاطرنشان کرد: بقه کمک در قالب کمک های نقدی، خدمات، تخفیفات و سایر سرفصل ها بوده اشت.

وی به کمک هفت میلیارد و 204 میلیون تومانی مردم شریف استان سمنان در بخش اطعام و افطاری در ماه مبارک رضمان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش همدلی و کمک مومنانه  خبر داد و گفت: در این مدت دو میلیاردو 864 میلیون تومان به کودکان در قالب اکرام ایتام و محسنین کمک شد.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان به جمع آوری سه میلیاردو 800 میلیون تومان در قالب زکات فطره و عام، کفاره عمد و غیر عمد توسط مراکز نیکوکاری اشاره کرد و گفت: یک میلیاردو 359 میلیون تومان از ابتدای سال 99 تا کنون سبد کالا تهیه و بین نیازمندان توزیع شده است.

محسن مسعودیان راد با اشاره به اینکه فعالان مرکز نیکوکاری دارای صبغه و وجاهتی مطلوبی که درکوی و محله خود هستند، خاطرنشان کرد: بدین‌سان، این افراد ضمن شناسایی محرومان محله، در تعامل و همکاری با خیران به دست‌گیری از نیازمندان می‌شتابند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید