امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۷
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۳۱۵
گزارشگر : ۷۹

کمیته امداد نهادی ارزشمند و یادگاری گرانبها از امام راحل است

(شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۲۷

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان گفت: کمیته امداد نهادی ارزشمند و یادگاری گرانبها از امام راحل است که انصافا خدمات ارزشمندی به نیازمندان و محرومین ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سلمان اسحاقی ، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت:در سال جهش تولید، نگاه ما به منابع موجود در استان خراسان جنوبی است و امیدواریم با همراهی و همدلی بتوانیم خدمات قابل قبولی را اجرایی کنیم.
وی در ادامه افزود: بدون شک با همراهی مدیران استانی شاهد خدمات و اقدامات مطلوبتری خواهیم بود و امیدواریم  قطار عزت، اقتدار و توسعه استان بیش از گذشته باعث سربلندی کشور شود.
وی به قوانین قوانین دست و پا‌گیر در جامعه اشاره کرد و افزود:سعی خواهیم کرد قوانین دست و پاگیری که بر سر راه مردم وجود دارد را  اصلاح کنیم.
وی درادامه بر توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت تاکید کرد و افزود: باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها در جهت خودکفایی، ایجاد اشتغال و توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت استفاده کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری 132 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به استان اختصاص یافته است، افزود: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت ایفا می کند.
سلم آبادی با اشاره به اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، افزود: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.
وی گفت:  مردم استان در کمک به محرومین و نیازمندان همیشه پیش قدم هستند افزود: مردم خیر و نوع دوست استان در ماه مبارک رمضان 9 میلیارد و 900 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه کمیته امداد در تولید فقر هیچ نقشی ندارد ، گفت :هم اکنون بیش از 43 هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد هستند که به  آنان خدمات حمایتی ارائه می شود.
انتهای پیام


کمیته امداد،خراسان جنوبی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید