امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
شنبه / ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۷
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۵۲۳۲
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

ارائه 84 هزار خدمت مسکن به خانواده‌های تحت حمایت در سال 98

(شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۰۷

رئیس کمیته امداد از ارائه 84 هزار خدمت در حوزه مسکن به مددجویان در سال 98 خبر داد و گفت: تامین و تعمیر مسکن زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های ایتام در اولویت برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با تشریح عملکرد این نهاد در حوزه مسکن افزود: در سال 98 ارائه 56 هزار خدمت در حوزه مسکن پیش‌بینی شده بود که عملکرد کمیته امداد در موضوع مسکن، فراتر از برنامه‌ریزی انجام شده بود.

 

وی با بیان اینکه کمیته امداد سال گذشته 57 هزار مورد تعمیرات واحدهای مسکونی مددجویان را به انجام رساند، ادامه داد: در همین مدت 5640 مورد احداث و خرید مسکن شهری برای مددجویان صورت گرفت.

 

رئیس کمیته امداد از احداث 9200 واحد مسکونی روستایی برای خانواده‌های تحت حمایت خبر داد و تاکید کرد: 6136 مورد واحد مسکونی نیز با همکاری سپاه پاسداران ساخته و تحویل مددجویان شد.

 

بختیاری گفت: کمیته امداد احداث و تعمیر حدود 25 هزار و 535 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل 98 را در دست اقدام دارد که بخش زیادی از این واحدها تکمیل و تحویل مددجویان شده و مابقی تا شهریور 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت 16 هزار واحد مسکونی در سه استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: بیش از 7500 واحدئ مسکونی در قالب این تفاهم‌نامه به بهره‌برداری رسیده و هزار واحد دیگر نیز برای نیازمندان در استان‌های محروم کشور در حال ساخت است.

 

رئیس کمیته امداد با اشاره به تخریب ۶۵۷ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در زلزله شهرستان‌های میانه و سراب خاطرنشان کرد: برای هر واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی 40 میلیون تومان تسهیلات بازسازی، 10 میلیون تومان کمک بلاعوض امداد و 15 میلیون تومان وام معیشتی تعلق گرفته است و طی توافق با بنیاد مسکن، 5 میلیون تومان کمک بلاعوض نیز از سوی آن نهاد به مددجویان پرداخت می شود.

 

بختیاری با بیان اینکه 187 منزل مسکونی تخریب شده در این زمین‌لرزه، پس از بازسازی به خانواده‌های تحت حمایت تحویل شده است، تاکید کرد: امیدواریم با رفع مشکلات بانکی و تسریع در ساخت و ساز، به زودی تمام واحدهای آسیب‌دیده به مددجویان تحویل شود.

 

رئیس کمیته امداد، رعایت خانواده‌محوری در اسکان سالمندان و زنان سرپرست خانوار را یک اصل در ارائه خدمات به مددجویان دانست و گفت: تامین و تعمیر مسکن زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های ایتام در اولویت برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری است.

 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید