امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۱۶۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

جمع آوری فطریه تنها در صندوق های شورای زکات

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۲۲

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: در روز عید سعید فطر تمام صندوق های مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و موسسات خیریه به صورت متحدالشکل با عنوان شورای زکات استان قزوین در پایگاه های مربوطه مستقر و اجازه جمع آوری فطریه را دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مریم بیدخام در جلسه کارگروه نحوه مشارکت موسسات خیریه در جمع آوری زکات فطره، استان بیان کرد: پلیس امنیت عمومی استان با عوامل ناشناس به خصوص صندوق‌های فاقد نشانه و مشخصات تعیین شده که اقدام به جمع آوری زکات فطره کنند، برخورد می ‌کند.

وی ادامه داد: همه سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه موظف به رعایت این دستورالعمل ها هستند از این رو پلیس امنیت عمومی نظارت‌های قانونی و برخوردهای لازم را در این خصوص اعمال خواهد کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اضافه کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف با شماره 21825057 تماس گرفته و موارد تخلف را گزارش کنند.

وی تصریح کرد: در روز عید سعید فطر تمام صندوق های مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و موسسات خیریه به صورت متحدالشکل با عنوان شورای زکات استان قزوین در پایگاه های مربوطه مستقر و اجازه جمع آوری فطریه را دارند .

بیدخام عنوان کرد: تمامی صندوق‌های زکات فطره قبل از استقرار در پایگاه‌های مجاز، پلمب شده و پس از مهلت جمع آوری فطریه در حضور نمایندگان کمیته امداد، بهزیستی و موسسات خیریه شمارش و صورتجلسه خواهد شد.

وی اعلام کرد: مبالغ جمع‌ آوری شده زکات در مساجد استان، توسط هیئت امنای مساجد و تحت نظارت امام جماعت در اسرع وقت بین نیازمندان آن منطقه توزیع خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اظهارکرد: با توجه به شرایط موجود و رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیشگیرانه بیماری کرونا، شهروندان می توانند زکات فطریه خود را از طریق شماره حساب اعلامی از سوی شورای زکات استان و به روش الکترونیکی پرداخت کنند.

در ادامه معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: علاوه بر صندوق های جمع آوری فطریه، کد های مهربانی و شماره کارت هایی برای پرداخت غیرحضوری فطریه در نظر گرفته شده است.

فرزاد فرهادی گفت: علاوه بر حضور امدادگران در 878 پایگاه پیش بینی شده، امکان پرداخت فطریه به صورت الکترونیکی و از طریق کارت به کارت و شماره گیری کد مهربانی #5*0* 028*8877* فراهم شده است.

وی توضیح داد: در شیوه کارت به کارت در شبکه بانکی، شماره کارت 8215-5005-9979-6037 برای فطریه عام، شماره کارت 6481-5006-9979-6037 برای فطریه سادات، شماره کارت 4758-5007-9979-6037 برای کفاره غیرعمد و شماره کارت 3023-5008-9979-6037 برای کفاره عمد در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: در شهرستان های مختلف استان نیز شماره کارت های مستقل برای این منظور تدارک دیده شده تا فطریه جمع آوری شده برای نیازمندان همان منطقه هزینه شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید