امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۵۱۰۱
گزارشگر : ۹۳

همکاری کمیته امداد بوشهر و پایگاه دریایی ارتش در جبهه همدلی و کمک مومنانه

(چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۰۸

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از همکاری پایگاه دریایی ارتش با این نهاد در امر طرح کمک مومنانه به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر به همراه ناخدا یکم ستاد جعفر تذکر، فرمانده منطقه دوم دریایی ارتش در بازدید مشترک از مرکز گروه جهادی این پایگاه با بیان اینکه کمیته امداد با همراهی خیل عظیم مردم در حال خدمت رسانی در رزمایش همدلی و کمک مومنانه است، یادآور شد: حدود 40 هزار خانوار مددجو تحت حمایت کمیته امداد است که تا کنون بیش از۳۶ هزار بسته کمک معیشتی میان خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا در استان بوشهر توزیع شده است.

لطفی با اشاره به فعالیت ۵۰ آشپزخانه پخت غذا برای آسیب‌دیدگان در استان افزود: تاکنون ۱۵۷ هزار پرس غذای گرم به آسیب‌دیدگان داده شده و این برنامه تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی با تقدیر از مشارکت خوب مردم، خیران و مراکز نیکوکاری با کمیته امداد در کمک به نیازمندان خاطرنشان کرد: سربازان و مدافعان دریایی در استان به یاری کمیته امداد در جبهه همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان شتافتند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بخشی از کمک های این نهاد در قالب مراکز نیکوکاری که ساختاری مردمی دارند ، به نیازمندان ارائه می شود، گفت: در این مراکز علاوه برکمک های معیشتی به سایر نیازمندی های مددجویان و اقشار آسیب پذیر نیز توجه می شود.

ناخدا یکم ستاد جعفر تذکر، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز در سخنانی با یادآوری فرمایش امام راحل که ارتش را ارتش انقلابی و مردمی معرفی فرموده‌اند، گفت: اگر ارتش و نیروی مسلحی وجود دارد مطمئنا به خاطر وجود چنین مردمی است و ما خود را وام دار آنها می دانیم و پشتیبانی ها و حمایت های صورت گرفته توسط این مردم در هشت سال دفاع مقدس را فراموش نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه آنچه که امروز انجام می دهیم ادای دین به مردم است، گفت: اگر کاری انجام شده کمترین کار است و امیدواریم که بتوانیم بیشتر و پربارتر در خدمت مردم باشیم.

فرمانده پایگاه دوم دریایی ارتش در بوشهر خاطر نشان کرد: گروه های جهادی این پایگاه به شکل خود جوش در پنجمین مرحله با تهیه بیش از 500 بسته معیشتی آنها را با همکاری کمیته امداد به دست نیازمندان می رسانند که این بسته‌ها شامل برنج، روغن، رب گوجه‌فرنگی، حبوبات، ماکارونی و تن ماهی است که با همکاری کمیته امداد میان خانوار‌های آسیب‌دیده از شرایط کرونا اهدا خواهد شد.

وی یاد آور شد: پایگاه دریایی ارتش علاوه بر آن کمک های دیگری را به منظور رفع مشکلات نیازمندان در دستور کار دارد که با کمک مالی دریادلان ارتشی دویست میلیون تومان هم جمع‌آوری شده که برنامه داریم برای چند خانواده کمتربرخوردار کولر تهیه کنیم.

ناخدا تذکر با اشاره به طرح کمک مومنانه به نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: از مسئولان نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد برای فراهم کردن بستر استفاده از امکانات پایگاه دریایی ارتش در راستای خدمت رسانی به مردم عزیز،تشکر و قدردانی داریم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید