امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۰۹۴
گزارشگر : ۸۰
در "رزمایش همدلی برای ایران همدل" صورت گرفت؛

اهدای هزینه برگزاری مراسم ختم ، برای نیازمندان

(چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۲۵

رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: فرزندان دو تن از متوفیان، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین ادای تکلیف شرعی، هزینه برگزاری مراسم ختم پدرشان را به نیازمندان اهداء کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ همت امانی بیان کرد: نیکوکاری محدودیت ندارد و کسی که به دنبال کار خیر است، از هر فرصت و یا محدودیتی برای کار خیر استفاده می کند.

وی ادامه داد: یکی از محدودیت هایی که امروزه به واسطه شیوع "کرونا ویروس" در جامعه به وجود آماده، محدودیت های ارتباطات اجتماعی است که نتیجه آن عدم برگزاری مراسم ختم برای متوفیان است.

رئیس کمیته امداد آبگرم اضافه کرد: یکی از کارهای خیری که می تواند در این ایام موثر و مفید واقع شود صرف هزینه های ختم برای نیازمندان است که باقیات و صالحات را برای فرد متوفی در پی دارد.

وی افزود: فردی که پدرش مدت ها پیش فوت کرده بود و به دلیل محدودیت های ناشی از کرونا شرایط برگزاری مراسم ختم نداشت، در اقدامی خداپسندانه 10 میلیون تومان هزینه تدارک دیده شده برای برگزاری این مراسم را به صورت سبد غذایی در اختیار مددجویان و محرومان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) قرار داد تا برای نیازمندان همین منطقه هزینه شود.

امانی خاطرنشان کرد: در این راستا بازماندگان یکی دیگر از اهالی روستاهای تابعه آبگرم که به مرگ طبیعی از دنیا رفته بود، هزینه مراسم سوم و هفتم به مبلغ 15 میلیون تومان را به نیازمندان اهداء کردند که پنج میلیون تومان وجه نقد برای بدهی نیازمندان معسر و 10 میلیون تومان خرید برنج و توزیع میان نیازمندان اهداء شد که در مجموع 100 خانواده نیازمند از این کمک بهره مند شدند.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند کمک های خود را از طریق کد مهربانی #0282*8877* به نیازمندان آبگرم اهداء کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید