امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۰۹۱
گزارشگر : ۷۸

میزان فطریه خراسان‌شمالی 8 هزار تومان اعلام شد

(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۸:۵۰

دومین جلسه شورای زکات خراسان شمالی با هدف تعیین میزان فطریه و ساماندهی صندوق های جمع آوری این واجب الهی در سطح استان در حالی برگزار شد که میزان فطریه عام به ازای هر یک نفر  8 هزار تومان، میزان کفاره غیر عمد به ازای هر یک روز دو هزار و 500 تومان و کفاره عمد نیز 160 هزار تومان محاسبه شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از برنامه ریزی انجام شده در نحوه  جمع آوری زکات فطریه در روز عید، گفت:  امسال به دلیل وجود بیماری کرونا  تمامی مساجد این استان به عنوان پایگاه جمع آوری زکات فطریه در نظر گرفته شده است، به طوری که هزار و 230 پایگاه در روز عید آماده جمع آوری فطریه های مردم روزه دار این استان می باشد.
وی به انسجام در نحوه جمع آوری فطریه توسط دستگاه های عضو شورای زکات اشاره کرد و گفت:  تنها  صندوق‌های شورای زکات استان خراسان شمالی  مجاز به جمع آوری فطریه هستند .
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی تاکید کرد: صندوق‌های فاقد مجوز فطریه جمع آوری و با آنها برخورد قانونی می شود.
الهی راد در ادامه به معرفی سامانه سخا در جهت پیشگیری از هرگونه موازی کاری دستگاه ها و خیران در کمک به نیازمندان اشاره و خاطر نشان کرد: سامانه سخا به‌منظور جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات و اقدامات نهاد‌های حمایتی ازجمله کمیته امداد امام ، بهزیستی و سایر تشکل های مردم نهاد برای حمایت از نیازمندان راه اندازی شده است.
وی گفت: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار راه اندازی شده که علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه‌ها به ویژه مراکز نیکوکاری برقرار می کند.
آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی نیز در این جلسه  با تأکید بر این‌که باید فطریه و کفاره در همان ساعات اولیه به دست نیازمندان برسد، عنوان کرد: پرداخت فطریه بر همه مسلمانان و افراد تحت تکلف آنان واجب است.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید