امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۵۰۶۴
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

توزیع 502 هزار بسته غذای گرم بین مددجویان تحت پوشش و غیر تحت پوشش سیستان و بلوچستان

(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۴۳

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: 502 هزار بسته غذای گرم بین مددجویان تحت پوشش و غیر تحت پوشش سطح استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در برنامه زنده ویژه افطار ماه نشان گفت: بعد از فرمان مقام معظم رهبری عملا در کشور اتفاق ویژه افتاد به طوری که همه دستگاه ها و مردم پای کار آمدند و در این میان حتی در منازل غذا پخت و بین نیازمندان توزیع شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: کمیته امداد بر حسب وظیفه ذاتی در طول سال های گذشته چند برنامه در ماه رمضان انجام داده اما امسال به صورت ویژه تر برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستاو بلوچستان ادامه داد: طرح سفره های مهدوی ذیل رزمایش همدلی برای ایران همدل شکل گرفت و شاید به حداقل اعتبار امدادی تکیه کردیم  و اکثر این خدمت در ماه رمضان به همت مردم بود .

عبادی یادآور شد: توافقات لازم با مساجد، گروه های جهادی و مردم نیکوکار انجام شده و در همین راستا 502 هزار بسته غذای گرم بین مددجویان تحت پوشش و غیر تحت پوشش توزیع شد.

وی یادآور شد: در سطح کشور استان سیستان و بلوچستان  چهارمین استان بعد از استان های خراسان رضوی، فارس و تهران بوده که با وجود شرایط خاص استان در این امر با جدیت تلاش می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با وجود آنکه بیشترین خیران این نهاد خارج استانی است اما در این جریان در کنار خیران خارج استان همدلی درون استانی یک شکل جدید به خود گرفت.

عبادی گفت: تا پایان ماه رمضان امیدواریم با پیش بینی انجام شده 700 هزار پرس غذای گرم  با همت و پیگیری های امدادگران این نهاد در سطح استان بین خانوارهای مورد حمایت و نیازمندان توزیع شود.

وی افزود: بحث دوم برنامه های این نهاد در ماه پرفیض و برکت رمضامن تهیه سبدهای غذایی بود که تاکنون 30 هزار سبد بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت توزیع و پیش بین شده این تعداد به 60 هزار سبد برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برنامه سوم با همکاری رییس کمیته امداد امام (ره)، رئیس بنیاد مستضعفان و استاندار سیستان و بلوچستان 25 میلیارد تومان به حساب  این نهاد برای افراد غیر تحت پوشش واریز شد.

عبادی افزود: در این رابطه 42 هزار خانواده بعد از کمک بانک ها توانستیم به حساب آنها وجهی واریز کنیم و حتی افراد فاقد مدارک هویتی  که دارای پرونده در فرمانداری ها  بوده از این خدمات بهره مند شدند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید