امروز جمعه ,۲۸ خرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۵۰۵۰
گزارشگر : ۹۹

آغاز فعالیت سامانه خیر و احسان«سخا»ویژه کمیته امداد استان تهران

(دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۵۸

مدیر کل کمیته امداد استان تهران از آغاز فعالیت سامانه خیر واحسان«سخا»خبر داد و گفت: به‌منظور ارائه خدمات بهتر به نیازمندان، این سامانه راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه سامانه سخا به‌منظور جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات و اقدامات نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد، برای حمایت از نیازمندان راه اندازی شده است، افزود: این سامانه بر اساس دستور رئیس کمیته امداد کشور، ضرورت تشکیل سامانه منسجم و یکپارچه در سطح ملی ابلاغ شد و مأموریت جمع‌بندی اطلاعات نیازمندان و شناسنامه‌دار شدن آنان به کمیته امداد واگذار شد.

 

وی ادامه داد: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار راه اندازی شده که علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه ها به ویژه  مراکز نیکوکاری برگزار می‌کند.

 

مدیر کل کمیته امداد استان تهران  با بیان اینکه سامانه سخا، مکانی برای تجمیع اطلاعات سازمان‌یافته نیاز محرومان و انجام روش‌های متعدد تأمین مالی جهت رفع نیازمندی‌ها است، تصریح کرد: این سامانه چالش‌های فراروی خدمات‌رسانی کمیته امداد به جامعه هدف خود را رفع می کند و توزیع عادلانه خدمات به‌ویژه امکانات مردمی را به دنبال دارد.

 

پرپنچی خاطر نشان کرد: کمیته امداد به عنوان هسته اصلی دریافت کمک های مردمی با راه اندازی این سامانه باعث شده تا نهادها و اشخاص کمک کننده با مراجعه به سامانه و دریافت اطلاعات مورد نیاز، کمک های خود را ثبت کنند و بدین ترتیب ضمن جلوگیری از ارائه خدمات و کمک های تکراری، همه نیازمندان زیر چتر حمایتی سازمانها و افراد کمک کننده قرار گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه براساس تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده بین کمیته امداد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمع‌بندی اطلاعات نیازمندان و شناسنامه‌دار کردن این خانوارها به کمیته امداد واگذار شده است، گفت: این سامانه بزرگترین سامانه خیر و احسان در کشور خواهد بود.
 
لازم به ذکر است علاقمندان می توانند با ورود به این سامانه به آدرس Esakha.ir و با کلیک بر روی دکمه ثبت نام خیرین و تکمیل اطلاعات خواسته شده عضو این سامانه شوند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید