امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۴
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۴۹۷۰
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد اعلام کرد:

واریز 500 هزار تومان به حساب ایتام تحت حمایت کمیته امداد از محل کمک‌های بنیاد مستضعفان

(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۷:۴۴

رئیس کمیته امداد از اختصاص 70 میلیارد تومان کمک بنیاد مستضعفان برای ایتام تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: شب گذشته مبلغ 500 هزار تومان به حساب تمام ایتام تحت پوشش کمیته امداد واریز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری که در مراسم آغاز توزیع 70 هزار سبد معیشتی برای نیازمندان با همکاری قرارگاه جهادی امام رضا (ع) سخن می‌گفت، با تسلیت ایام شهادت امیرالمومنان علی (ع) و گرامیداشت هفته اکرام ایتام و نیازمندان، افزود: بنیاد مستضعفان طی ماه‌های گذشته بیش از 200 میلیون تومان به جامعه هدف کمیته امداد و محرومان خارج از حمایت این نهاد کمک کرده است.

وی با تقدیر از عملکرد بنیاد مستضعفان در حمایت از مددجویان کمیته امداد خاطرنشان کرد: در شب‌های شهادت ابوالایتام، حضرت علی (ع) این بنیاد اعتباری معادل 70 میلیارد تومان برای ایتام تحت حمایت کمیته امداد اختصاص داد که این مبلغ شب گذشته به میزان 500 هزار تومان برای هر یتیم، به حساب آنان واریز شد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه 710 هزار حامی در سراسر کشور، تعداد 294 هزار فرزند ایتام و محسنین کمیته امداد را در قالب طرح اکرام تحت حمایت دارند، اضافه کرد: این حامیان در سال گذشته بیش از 911 میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

بختیاری به کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و اهدای 500 هزار بسته غذایی برای نیازمندان اشاره کرد و ادامه داد: سپاه، بسیج، هلال احمر و گروه‌های جهادی در طول ماه مبارک رمضان کمک‌های ارزنده‌ای را برای مددجویان و محرومان انجام دادند و آستان مقدس رضوی نیز 450 هزار سبد غذایی را به نیازمندان ارائه کرد.

بختیاری از توزیع حدود 4.5 میلیون وعده غذای گرم برای اقشار نیازمند در ماه مبارک رمضان خبر داد و تاکید کرد: در حال حاضر 60 هزار نیروی داوطلب  و جهادی در 1281 آشپزخانه بزرگ در سراسر کشور در طبخ و توزیع غذای گرم برای نیازمندان مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه رمضان بیش از یک میلیون و 100 هزار بسته غذایی توسط کمیته امداد با همکاری دیگر نهادها توزیع شده است، گفت: امروز 70 هزار بسته معیشتی با مشارکت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) آماده شد که در قالب پویش ایران همدل به محرومان و نیازمندان ارائه خواهد شد.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید