امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۴۹۵۵
گزارشگر : ۹۴

کمک 35 میلیارد تومانی کهگیلویه و بویراحمدی‌ها به نیازمندان کمیته امداد

(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۲۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان کمک‌های مردمی به نیازمندان و ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان در سال گذشته 35 میلیارد و 318 میلیون تومان بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این نهاد به‌منظور توسعه مشارکت‌های مردمی و جلب اعتماد عمومی طرح‌های مختلفی ازجمله صندوق‌های صدقات، جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها، اکرام ایتام، اطعام نیازمندان، زکات، جمع‌آوری نذورات مردمی، احسان دانش‌آموزی، برکت و مفتاح الجنه را در برنامه کاری خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه جلب اعتماد مردمی، یکی از راهکارهای اساسی در افزایش مشارکت‌های مردمی جلب اعتماد مردم است، افزود: مردم خیر و نیکوکار استان در سال گذشته 35 میلیارد و 318 میلیون تومان به نیازمندان تحت حمایت این نهاد در قالب طرح‌ها و برنامه‌های مختلف این نهاد کمک کرده‌اند.
مبشری با اعلام اینکه در سال 97، میزان مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های کمیته امداد،26 میلیارد و 868 میلیون تومان بود، گفت: کمک‌های مردمی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه یک سال قبل‌تر، 31 درصد رشد داشته که این مبلغ نشانگر اعتماد مردم به این نهاد است.
وی با اعلام اینکه از مجموع کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده درگذشته در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، دو میلیارد و 700 میلیون تومان آن از محل صدقات است، افزود: هفت میلیارد و 692 میلیون تومان از محل جمع‌آوری زکات و مابقی کمک‌های مردمی نیز از سایر طرح‌ها، جشن‌ها و برنامه‌های این نهاد، جمع‌آوری‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده از مردم خیر و نیکوکار، برای رفع نیازهای مددجویان در بخش‌های جهیزیه، مسکن، اشتغال، درمانی و فرهنگی و سایر خدمات جامعه هدف کمیته امداد هزینه می‌شود.
مبشری بابیان اینکه مهم‌ترین هدف مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، بهره‌مندی از ظرفیت خیران و نیکوکاران در امر کمک به نیازمندان است، اظهار کرد: مردم نوع‌دوست و خیران نیکوکار می‌توانند جهت کمک به مددجویان کمیته امداد با مشارکت در برنامه‌های این نهاد یاریگر نیازمندان باشند.
وی به اجرای رزمایش کمک مؤمنانه و طرح پویش همدلی برای ایران همدل در کمیته امداد، به‌منظور پاسخگویی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان امسال اشاره و بیان کرد: در شرایط حساس کنونی رزمایش کمک مؤمنانه یک ضرورت اساسی برای حمایت از محرومان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا است و همه ما باید در این خصوص با جدیت وارد عمل شویم.
مبشری به راه‌اندازی هفت آشپزخانه مهدوی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در استان اشاره و تصریح کرد: در این آشپزخانه‌ها با کمک خیران و مردم مؤمن و خداجو غذای رایگان برای خانوارهای نیازمند با رعایت نکات بهداشتی، تهیه، طبخ و توزیع خواهد شد. 
وی ضمن دعوت از مردم برای کمک به نیازمندان، تأکید کرد: دفاتر کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردمی برای تهیه و طبخ غذا برای نیازمندان در آشپزخانه‌های مهدوی هستند.
مبشری با اشاره به درگاه‌های الکترونیکی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به طرح‌های این نهاد، بیان کرد: شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۰۵۳۱  به نام کمیته امداد استان و کد دستوری  #۱*074*۸۸۷۷* نیز از دیگر راه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این خصوص است. 
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید