امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۴۹۳۴
گزارشگر : ۸۵
اطعام ایتام در لیالی قدر؛

16 هزار غذای گرم بین ایتام مشهدی توزیع می شود

(سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۳۸

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: با مشارکت خیران و نیکوکاران پخت و توزیع غذای گرم در سطح استان با محوریت اطعام ایتام و خانواده های آنها در لیالی قدر از امشب اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین گیلاسی به قرار داشتن در لیالی قدر و انجام برخی از فرایض مستحب در این شبها اشاره کرد و افزود: اکرام ایتام و نیازمندان از مهم ترین دستورات اسلام و تاکیدات ائمه اطهار (ع) است که توجه افراد توانمند و خیر را می طلبد .
وی با بیان اینکه سعی شده است تا در لیالی قدر 19، 21 و 23 و روز شهادت حضرت علی(ع) محوریت اطعام با حضور خانواده های ایتام باشد، اظهار کرد: با مشارکت خیران ایتام و خانواده های آنها در این شبها از غذای گرم بهره مند می شوند.
گیلاسی ادامه داد: در شب های قدر و شهادت حضرت علی(ع) 16 هزار پرس غذا در مشهد مقدس طبخ و بین ایتام و نیازمندان توزیع می شود.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی به اجرای طرح مفتاح الجنه  در سراسر استان اشاره داشت و بیان کرد: همچنین در شب های قدر با تاسی به سیره حضرت علی (ع)، از 110 خانواده یتیم در سطح استان با حضور 110 مسئول مانند امام جمعه، فرماندار، شهردار و فرمانده سپاه بازدید و دلجویی می شود.
وی  با اعلام اینکه امسال پایگاه طرح اکرام ایتام به صورت فیزیکی ایجاد نمی شود، افزود: نیکوکاران و حامیان می توانند به منظور مشارکت در این طرح به سایتekram.emdad.ir مراجعه کنند.
گیلاسی یاداور شد: نیکوکاران به منظور در طرح همسفره و اطعام نیازمندان می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت 6327-5004-9979-6037 واریز و یا با شماره گیری  کد دستوری #1*051*8877* اقدام کنند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید